Reklama

Po naszej interwencji miasto bierze się za nielegalne parkowanie w strefie kultury

Grzegorz Żądło
Pod koniec ubiegłego roku po raz kolejny zwróciliśmy uwagę władzom miasta na problem kierowców nielegalnie parkujących w strefie kultury. Po naszej interwencji, wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula zobowiązał podległych mu urzędników do przygotowania systemowych rozwiązań problemu. Pierwsze działania właśnie zostały wprowadzone w życie.

O tym, że kierowcy (głównie spoza Katowic) regularnie rozjeżdżają zieleńce i trawniki oraz parkują na chodnikach i ścieżkach rowerowych w strefie kultury piszemy od wielu miesięcy. Po jednym z naszych tekstów komendant straży miejskiej zobowiązał swoich pracowników do przeprowadzania regularnych kontroli w tym miejscu.

PRZECZYTAJ: Komendant straży miejskiej reaguje na publikację Katowice24.info

To jednak problemu nie rozwiązało. W połowie grudnia po raz kolejny zwróciliśmy uwagę na problem, po tym jak jeden z naszych czytelników przysłał nam kilkanaście zdjęć nielegalnie zaparkowanych samochodów. Przesłaliśmy je wiceprezydentowi Sobuli. Obiecał zająć się sprawą i wprowadzić systemowe rozwiązanie problemu. Na razie pomysły są dwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Od początku roku patrol straży miejskiej jest obecny podczas wszystkich imprez odbywających się w Spodku, MCK, NOSPR i Muzeum Śląskim. – Straż miejska weszła w porozumienie z wydziałem promocji urzędu miasta i ma dostęp do terminarza wszystkich imprez odbywających się w strefie kultury. Podczas ich trwania ma się tam zawsze znajdować patrol, który będzie zwracał szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów, zwłaszcza w zakresie tych ruchu drogowego – mówi Mirosław Cygan, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego UM w Katowicach. Dodaje, że obecność strażników podczas imprez ma być stała.

Drugi pomysł to publikowanie zdjęć nielegalnie zaparkowanych samochodów. Coś, co od dawna robią inne straże miejskie w regionie, czyli cykl „mistrzowie parkowania” (bądź „miszczowie”), będzie także można już niedługo znaleźć na stronie katowickiej straży. Przy czym strażnicy będą publikować zdjęcia nie tylko ze strefy kultury, ale z terenu całego miasta.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*