Reklama

Plac Szewczyka zostaje. Sąd uchylił zarządzenie wojewody

Łukasz Kądziołka
Jest wyrok ws. placu Szewczyka w Katowicach. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uchylił zarządzenie zastępcze wojewody. Oznacza to, że nazwa pl. Szewczyka nie będzie zmieniona. Niewykluczone, że wojewoda odwoła się od decyzji sądu.

Sąd podjął decyzję w sprawie zmiany nazwy placu Wilhelma Szewczyka na plac Marii i Lecha Kaczyńskich. Postanowił, że uchyli zarządzenie zastępcze wydane 13 grudnia 2017 r. przez wojewodę śląskiego, Jarosława Wieczorka. Zdaniem WSA, wojewoda nie wywiązał się z obowiązku dokonania analizy przed wydaniem decyzji administracyjnej. Chodzi o uznanie postaci Wilhelma Szewczyka za symbol komunizmu. Jak uzasadnia sąd, ta kwestia nie została odpowiednio przeanalizowana przez wojewodę. Oznacza to, że nazwa placu Szewczyka nie będzie zmieniona na plac Marii i Lecha Kaczyńskich. Po odczytaniu wyroku przedstawiciel wojewody poinformował, że nie wyklucza złożenia skargi kasacyjnej na wyrok WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego.


Tagi:

Komentarze

  1. Marcin 18 maja, 2018 at 10:48 am - Reply

    A państwowa spółka PKP pod rządami PISu już dokonała zmian na katowickim dworcu kolejowym. Na tablicach informacyjnych nie ma już nazwy pl. Szewczyka tylko pl. M i L K. Znowu pójdzie kasa na zmiany oznaczeń. Ciekawe czy przywrócenie poprzedniej nazwy pójdzie im tak błyskawicznie jak zmiana na pl. M i L K ???

    • Łukasz Kądziołka 18 maja, 2018 at 3:45 pm Reply

      Na tablice informacyjne w korytarzach i hali dworca PKP nakleili tylko naklejki z nazwą pl. Marii i Lecha Kaczyńskich. Powinni się szybko z tym uporać. O ile zdarcie naklejek to nie problem.

Dodaj komentarz

*
*