Reklama

Piotr Zaczkowski będzie dyrektorem połączonych instytucji kultury

Grzegorz Żądło
Podczas dzisiejszej sesji rady miasta prezydent Katowic Marcin Krupa poinformował, że to Piotr Zaczkowski będzie kierował połączonymi instytucjami kultury: Miastem Ogrodów i Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek.

Decyzja prezydenta, tak naprawdę, była znana od dawna. Nieoficjalnie czekał z nią do momentu, aż Katowice zostaną wpisane na listę kreatywnych miast UNESCO w dziedzinie muzyki. Tylko gdyby to nie wypaliło, Marcin Krupa prawdopodobnie mógłby pomyśleć o innym kandydacie.

Teraz sprawa jest już jasna, zwłaszcza że Piotr Zaczkowski został wyznaczony na koordynatora połączenia instytucji kultury. Opracował też plan jej przyszłych działań. Uwag dyrekcji CKK nikt w mieście słuchać nie chciał.

O ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora zapytał podczas dzisiejszej sesji radny Marek Nowara z Ruchu Autonomii Śląska. Marcin Krupa odpowiedział, że “jeszcze rozważa tę decyzję“.  – Uważam jednak, że dyrektor Zaczkowski będzie właściwą osobą do kierowania tą instytucją i jemu zamierzam powierzyć to zadanie – stwierdził prezydent.

To dosyć dziwna odpowiedź, która może sugerować, że nawet jeśli konkurs zostanie ogłoszony, jego zwycięzca będzie znany jeszcze przed jego rozstrzygnięciem.

Podczas sesji radni jednogłośnie zgodzili się na połączenie Instytucji Kultury Katowice-Miasto Ogrodów z CKK im. Krystyny Bochenek. Nastąpi to formalnie 1 lutego 2016 roku. Nowy twór będzie nosił nazwę Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

Na zdjęciu: Marcin Krupa i Piotr Zaczkowski


Tagi:

Komentarze

  1. rua 11 stycznia, 2016 at 1:16 pm - Reply

    owszem, racja zgadzam się z ABC…. Cała IKKMO zasługuje na na dużego plusa. Dzieje się tu dużo i Katowice nie odstają eventowo od innuch dużych ośrodków

  2. abc 9 stycznia, 2016 at 10:34 pm - Reply

    tu jest zasluga nie tylko Zaczkowskiego ale całej załogi KMO, która na prawdę zrobiła dobrą robotę.

  3. aro 23 grudnia, 2015 at 10:52 am - Reply

    Nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Dotychczas Miasto Ogrodów funkcjonowało dobrze pod tym dyrektorem więc nie wiem w czym problem.

Dodaj komentarz

*
*