Reklama

Pasażerowie wybiorą imię dla tramwaju

Helmut nie tylko wygląda inaczej, ale jest również wygodniejszy dla pasażerów. Źródło: Tramwaje Śląskie S.A.

Ł. K.
Środkowa część jest teraz niskopodłogowa. Wewnątrz zostało zamontowane m.in. oświetlenie w technologii LED i ładowarki USB. Zakończyła się modernizacja jednego z wagonów, który kilka lat temu przyjechał do Katowic z Frankfurtu nad Menem. Teraz pasażerowie będą mogli wybrać jego imię.

Popularnie nazywane są „Helmutami”. Tramwaje Śląskie sprowadziły z Frankfurtu nad Menem w latach 2010-2012 czternaście wagonów tego typu. W tym tygodniu zakończyła się modernizacja pierwszego z nich. Środkowa część trójczłonowego wagonu została wymieniona na niskopodłogową, a z jednej strony zniknęły drzwi. Teraz nowy wagon jest jednokierunkowy. Nie tylko wygląda inaczej, ale również jest bardziej oszczędny i komfortowy dla pasażerów.  Są nowe fotele i przyciemniane szyby. Dodatkowo wewnątrz pojawiło się nowe oświetlenie LED i ładowarki USB. – Aktualnie trwają jazdy próbne na poszczególnych liniach. Po świętach Wielkiej Nocy będziemy chcieli wprowadzić ten wagon do ruchu liniowego – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Przed modernizacją z tego wagonu korzystali pasażerowie podróżujący z Zawodzia do Chorzowa linią nr 40.

Helmut przed modernizacją. Źródło: Tramwaje Śląskie S.A.

Zanim ponownie wyjedzie na tory, dostanie nowe imię. O pomoc w jego nadaniu Tramwaje Śląskie proszą pasażerów. Do wyboru są: Gucio, Guido, Herman, Hubert, Wawrzek. Jednak można podawać również swoje propozycje. Rozpoczęła się już modernizacja kolejnego „Helmuta”, a wszystkie wagony dostaną takie same imię. Głosować na imiona (w tytule wiadomości wpisując imię, na które chce się oddać głos) lub przesyłać swoje pomysły można drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres [email protected]. Głosowanie trwa od 5 do 12 kwietnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*