Reklama

Partia Jarosława Gowina chce przejąć władzę w woj. śląskim

Ł. K.
Partia wicepremiera przygotowuje się do wyborów. Kampania „Porozumienia” na Śląsku została zainaugurowana w poniedziałek w Katowicach. Jarosław Gowin zamierza nadal współpracować z Prawem i Sprawiedliwością. Jednak możliwe, że partia będzie też wystawiała swoich kandydatów.

Kilkadziesiąt osób dołączyło do partii Jarosława Gowina. „Porozumienie” oficjalnie ogłosiło w Katowicach początek kampanii wyborczej do samorządów. Kandydaci partii ministra nauki i szkolnictwa wyższego będą pochodzili częściowo z Platformy Obywatelskiej. – Dzisiejszy dzień jest dla mnie osobiście bardzo ważny, bo właśnie dzisiaj zdecydowała dołączyć do porozumienia kilkudziesięcioosobowa grupa ludzi bardzo aktywnych, reprezentujących różne środowiska. I środowiska akademickie, i środowiska prawnicze, i przedsiębiorców. Jest w tej grupie sporo osób związanych z Platformą Obywatelską – mówił Jarosław Gowin i podkreślał, że cieszy go tak duże zainteresowanie partią ze strony obecnych członków Platformy. – Platforma na początku miała być ugrupowaniem umiarkowanie konserwatywnym w sferze wartości, a zdecydowanie wolnorynkowym. Gdzieś po drodze zatraciła obie te cechy. Dzisiaj jest raczej takim ugrupowaniem lewicowo-liberalnym.

Jedną z twarzy „Porozumienia” na Śląsku będzie obecny senator z okręgu cieszyńskiego i żywieckiego. – „Porozumienie” rozpoczyna taki marsz blisko ośmiomiesięczny, żeby na Śląsku wreszcie po 12 latach rządów Platformy Obywatelskiej (…) zjednoczona prawica – Prawo i Sprawiedliwość, „Porozumienie” i Solidarna Polska – zwyciężyła. Jesteśmy bardzo blisko – mówi senator Tadeusz Kopeć.

Na razie „Porozumienie” nie przedstawiło konkretnego programu wyborczego. Jak mówi Gowin, w gospodarce „Porozumienie” stawia na prywatną własność, ograniczenie biurokracji i niskie podatki. Wiadomo już, że partia wystawi wspólną listę z PiS i Solidarną Polską w wyborach do sejmiku. Natomiast w kwestii list wyborczych w wyborach do niższych szczebli samorządów, będą decydowały lokalne struktury „Porozumienia”. Nie wykluczone, że kandydaci będą startowali z osobnej listy, ale  jest również możliwa współpraca z PiS czy lokalnymi komitetami.


Tagi:

Komentarze

  1. Bart 13 marca, 2018 at 9:45 am - Reply

    Chyba nad szaletami miejskimi?

Dodaj komentarz

*
*