Reklama

Ostatnie food trucki na Rynku i azjatycka kuchnia w Szybie Wilson

Redakcja
Dwie gastro-imprezy w dwóch różnych lokalizacjach odbędą się w ten weekend w Katowicach. Na Rynku rozpoczął się już ostatni zlot food trucków, a w Galerii Szyb Wilson odbędzie się druga impreza z kuchnią azjatycką.

Jeśli w ten weekend komuś nie będzie chciało się gotować, może wybrać się na na Rynek lub do Szybu Wilson. Tam odbędą się dwie imprezy z jedzeniem w roli głównej. Dzisiaj w centrum Katowic rozpoczął się ostatni w tym sezonie zlot food trucków. Na pożegnanie na Rynek przyjechało ponad 20 wozów z różnorodną ofertą gastronomiczną. Spróbować tu można popularnych burgerów, ramenu, kuchni meksykańskiej, bogatych kanapek z pastrami czy szarpaną wołowiną. Wśród znanych food trucków pojawi się m.in. Osiem Misek z Wrocławia. Będzie też kilka propozycji na słodko oraz piwo z katowickiego lokalu Browariat dla spragnionych. W piątek i sobotę food trucki będą otwarte od 12.00 do 22.00, a w niedzielę w godzinach 12.00-20.00.

Druga propozycja dla zgłodniałych to Festiwal Azjatycki w Galerii Szyb Wilson. Impreza rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli. Tu, jak sama nazwa wskazuje, można spodziewać się przede wszystkim kuchni wschodniej. Tej bliższej i dalszej. Będzie można spróbować nie tylko ostrych tajskich potraw, ale również japońskiego sushi, gruzińskich wypieków czy wietnamskich zup. Osoby, które wolą dania bez mięsa, również znajdą tu coś dla siebie. Wstęp na Festiwal Azjatycki jest bezpłatny. W sobotę impreza będzie czynna od 12.00 do 20.00, a w niedzielę między 12.00 a 18.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*