Reklama

Opłaty za przedszkole w Katowicach bez zmian

Szymon Kosek
Według nowych przepisów rady miast muszą ponownie określić wysokość opłat za korzystanie z przedszkoli. W Katowicach rodzice mogą być spokojni – żadnych podwyżek raczej nie będzie.

Dotyczy to przedszkoli prowadzonych przez miasto. W nowym projekcie wydział edukacji zaproponował, by podtrzymać dotychczasowe stawki. 6-godzinny pobyt dziecka w przedszkolu w dniach od poniedziałku do piątku wciąż będzie bezpłatny. Każda dodatkowa godzina wykraczająca poza ten czas nadal będzie kosztować złotówkę. Dłuższy pobyt będzie darmowy tylko dla sześciolatków odbywających roczne przygotowanie przedszkolne. Będzie ono obowiązkowe dla tych dzieci, których rodzice nie zdecydują się wysłać ich do pierwszej klasy podstawówki. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu finansowania opieki przedszkolnej dla dzieci w wieku 6 lat przez Ministerstwo Edukacji. Do końca zeszłego roku było to 1338 złotych na jedno dziecko rocznie. Teraz kwota została podniesiona do 4089 złotych.

Na razie projekt uchwały trafił do konsultacji społecznych. Do 11 lutego swoje uwagi i opinie mogą zgłaszać organizacje pozarządowe i inne podmioty użytku publicznego. Projekt uchwały i formularz opinii można znaleźć na Platformie Konsultacji Społecznych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*