Reklama

Odwołane kursy w Katowicach. PKM musi zatrudnić kierowców “z zewnątrz”

Redakcja
PKM Katowice musi “łatać” braki kadrowe. Przewoźnik złożył wyjaśnienia i przedstawił plan rozwiązania problemu Zarządowi Transportu Metropolitalnego. Nie obędzie się bez kar finansowych.

O kiepskiej sytuacji kadrowej i odwoływanych z tego powodu kurach pisaliśmy już kilka razy. Daliśmy też okazję kierowcom do wyrażenia opinii na temat pracy w katowickim PKM-ie. Przedsiębiorstwo ma w ostatnim czasie duży problem z realizacją kursów. Władze spółki tłumaczą to między innymi tym, że z pracy odchodzą kierowcy, którzy zatrudnili się w czasie pandemii, gdy nie mogli pracować w branży turystycznej.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Za te pieniądze nie da się przeżyć”. Tak kierowcy komentują sytuację w PKM Katowice

W związku z notorycznym “wypadaniem” kursów na niektórych liniach autobusowych obsługiwanych przez katowickiego przewoźnika Zarząd Transportu Metropolitalnego upomniał spółkę i zwrócił się z pytaniem o plan naprawczy. Tydzień temu PKM Katowice zadeklarował, że zleci wykonanie usługi przewozu podmiotowi zewnętrznemu.

Wczoraj otwarte zostały oferty w przetargu na kierowanie autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Katowice Sp. z o.o. Zamówienie miałoby być wykonywane przez okres 3 miesięcy. Wiadomo już, że wykonawca został wyłoniony. To firma zajmująca się pośrednictwem pracy. Umowa ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu. Oznaczałoby to, że 9 sierpnia w końcu sytuacja dla pasażerów poprawiłaby się. W ten sposób ma przybyć 15 kierowców, którzy będą realizowali kursy dla PKM-u. To jednak rozwiązanie doraźne i najprawdopodobniej spółka będzie musiała szukać innych. Cały czas trwa rekrutacja na stanowisko kierowcy. Nowe ogłoszenie zostało opublikowane dzisiaj na stronie PKM Katowice. Jest dostępne TUTAJ.

Jednocześnie PKM będzie musiał najprawdopodobniej zapłacić za te kursy, które nie zostały zrealizowane. Jak podaje ZTM, od 11 do 20 lipca, odnotowano ok. 60 takich kursów. Wartość nałożonych kar przekroczyła 16,5 tys. zł. To jednak nie wszystkie skutki finansowe, bo przede wszystkim przewoźnik nie otrzyma wynagrodzenia za nieprzejechane wozokilometry.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 9 sierpnia, 2021 at 1:07 pm - Reply

    Tak jak pisałem, ale chyba ktoś znowu wyciął komentarz, PKM już się wspomaga innymi przewoźnikami. http://phototrans.pl/14,1097862,0,Solaris_Urbino_12_CNG_545.html
    http://phototrans.pl/14,1098974,0,Solaris_Urbino_12_1801.html

  2. A w 31 lipca, 2021 at 5:59 pm - Reply

    Lepiej niech nigoko nie zatudniaja !!! Bo widac maja kierowcow psychopatow w firmie!!!! Powini skierowac wszystkich na dodatkowe badania psychologiczne!!!!

Dodaj komentarz

*
*