Reklama

Od poniedziałku zmiany na węźle w Giszowcu

Redakcja
Przebudowa węzła w Giszowcu wkracza w kolejny etap. W tym tygodniu wprowadzone zostaną kolejne zmiany. Jednak znacznie większe szykują się za tydzień. 

Kolejne zmiany dla kierowców w związku z dużą drogową inwestycją w Giszowcu. Przebudowa węzła wkracza w kolejny etap. Zmiany są konieczne w celu przygotowania konstrukcji nośnej nowo budowanych obiektów mostowych dla jezdni wschodnich w DK86 (ul. Pszczyńska) w stronę Katowic. Od poniedziałku, 4 października, zamknięta będzie ul. Kolista na odcinku od skrzyżowania   do zjazdu na osiedle Kolista 25 (pod nowo budowanymi obiektami mostowymi). Oznacza to, że przez  tydzień nie kierowcy nie przejadą pod wiaduktem w ciągu DK86. Taką organizację ruchu zaplanowano do 11 października.

Od przyszłego poniedziałku kierowców czekają poważniejsze zmiany. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Kolistej (pod nowo budowanymi obiektami mostowymi) w kierunku od skrzyżowania ulic Kolistej, Karolinki i 73-go Pułku Piechoty w stronę Giszowca. Tylko w jedną stronę pojadą kierowcy również na fragmencie ul. 73 Pułku Piechoty na wysokości salonów samochodowych w kierunku Piotrowic. Poza tym na DK81 powstanie tymczasowe rondo na nowo wybudowanej jezdni południowej DK81 (ul. 73 Pułku Piechoty na wysokości zjazdu do firmy Bud-Las). Po raz pierwszy samochody przejadą łącznicą z DK81 na DK86.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*