Reklama

Od poniedziałku duże zmiany w komunikacji miejskiej. Ograniczenie kursów i zawieszone linie

Redakcja
Od poniedziałku duże zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów Zarządu Transportu Metropolitalnego. To efekt wprowadzenia przez rząd nowych obostrzeń, przede wszystkim, nauki zdalnej dla wszystkich uczniów. Zmiany zakładają zawieszenie połączeń szkolnych i zmiany rozkładów na wielu liniach na obowiązujące w dni robocze nieszkolne.

Od poniedziałku zawieszone zostanie kursowanie około 20 linii autobusowych, których głównym zadaniem jest dowóz dzieci i młodzieży do szkół. Dodatkowo na prawe 100 liniach zmienione zostaną rozkłady jazdy, a kursowanie autobusów będzie rzadsze. Jak zapowiada ZTM, około godz. 8 oraz po godzinie 14 można spodziewać się utrzymania liczby kursów na poziomie obecnie obowiązującej. Za to mniej autobusów będzie kursować w godzinach okołopołudniowych, późno popołudniowych i wieczornych.

Zmiany dotkną też linie tramwajowe. Nastąpi ograniczenie liczby połączeń na najmniej uczęszczanych trasach.
Zapowiadane przez ZTM zmiany będą wdrażane od początku tygodnia. Pierwszych, już 9 listopada, muszą spodziewać się pasażerowie komunikacji autobusowej. Modyfikacje rozkładów jazdy w ruchu tramwajów zostaną wprowadzone 12 listopada.
Najlepiej sprawdzać rozkłady na bieżąco w internecie, bo niemożliwe jest wprowadzanie wszystkich zmian na przystankach.

Szczegółowe informacje o zmianach można znaleźć na stronie www.metropoliaztm.pl.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*