Reklama

Od jutra będzie zamknięta jezdnia na DK86. Rusza remont wiaduktu

Redakcja
Duże utrudnienia na ul. Murckowskiej w Katowicach. Na DK86 rozpoczyna się remont wiaduktu. Kierowcy muszą przygotować się na korki.

Od jutra na DK86 w Katowicach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Nie chodzi o przebudowę węzła w Giszowcu, gdzie zostanie wkrótce oddana do użytku ważna łącznica. Utrudnienia będą spowodowane pracami na wiadukcie na wysokości Doliny Trzech Stawów i stacji paliw Orlen. Wiadukt w ciągu ul. Murckowskiej, nad ul. Porcelanową, jest w fatalnym stanie technicznym.  Dlatego konieczne jest przeprowadzenie remontu przed okresem zimowym.

We wtorek, 2 listopada, na ponad miesiąc zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Tychów. Ruch w tę stronę Tychów zostanie przeniesiony na jeden pas jezdni w kierunku Sosnowca. Natomiast ruch w kierunku Sosnowca, będzie odbywał się dwoma pasami, a nie jak dotychczas trzema. Po wykonaniu pierwszego etapu remontu, nastąpi całkowite zamknięcie jezdni w kierunku Sosnowca. Ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnię w kierunku Tychów.

Prace mają potrwać do 12 grudnia włącznie. Normalna organizacja ruchu powinna zostać przywrócona w poniedziałek, 13 grudnia. Remont przeprowadzi wyłoniona w przetargu firma Primost Południe z Będzina. Koszt naprawy wyniesie niecałe 1,3 mln zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Marek 4 listopada, 2021 at 10:50 pm - Reply

  POdajcie nazwisko tępaka, który zlecił remont w tym terminie. Czy to Krupa czy jego koledzy z GDDKIA? Urzędasy za nic nie odpowiadają. Czas to zmienić!

  • elżunia 5 listopada, 2021 at 11:32 am Reply

   Jezdnie będą zwężane na stałe i wtedy ludzie przesiądą się na rowery i pociągi. Tylko w ten sposób można uratować planetę. Te zwężenie właśnie po to jest żeby jeździć pociągiem jak prezydent Sosnowca.

 2. Aga 3 listopada, 2021 at 10:20 am - Reply

  Ja bym się nie przywiązywała do informacji o zakończeniu prac do 12 grudnia, biorąc pod uwagę fakt, że firma Primost Południe z Będzina widocznie ma czas, bo w 2-gim dniu remontu (a ściślej rzecz ujmując – zamknięcia wiaduktu) na miejscu nie ma ani jednego pracownika, kierowcy stoją w korku od bladego świtu, żeby dojechać do pracy ale kogo to obchodzi.

Dodaj komentarz

*
*