Reklama

Od jutra nowe rozkłady jazdy pociągów Kolei Śląskich

Ł. K.
Więcej pociągów m.in. do Gliwic, Sosnowca i Częstochowy oraz propozycje dla turystów. Od jutra pociągi Kolei Śląskich będą kursowały według nowych rozkładów jazdy.

Koleje Śląskie ogłosiły nowy rozkład jazdy. Na pasażerów czekają spore zmiany. Będzie więcej połączeń na najpopularniejszych trasach. Zwłaszcza w godzinach kolejowego szczytu, czyli rano i po południu. Pojawią się dodatkowe pociągi z i do Katowic. Gliwice, Lubliniec, Częstochowa i Oświęcim to niektóre kierunki. Pomiędzy godziną 6 a 8 i od 14 do 17 pociągi relacji Katowice-Gliwice będą odjeżdżały co 20-25 minut. Później, w godzinach 17-20, co pół godziny. Na trasie Katowice-Częstochowa po godzinie 14 połączenia będą przyspieszone. Z większą częstotliwością mają się też odbywać kursy relacji Sosnowiec Główny-Katowice-Tychy Lodowisko.

Nowy rozkład to również propozycje dla turystów. Największą zmianą jest wpisanie na stałe do rozkładu bezpośredniego pociągu do Zakopanego. Po udanych akcjach pilotażowych Koleje Śląskie chcą, żeby połączenia ze stolicą polskich Tatr odbywały się przy okazji świąt i długich weekendów. Pojawią się też dodatkowe połączenia z Beskidami. Więcej pociągów będzie odjeżdżało w kierunku Katowic z Bielska-Białej, Żywca i Zwardonia.

Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie w niedzielę, 10 grudnia i będzie obowiązywał do 10 marca 2018 roku. Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*