Reklama

Nowy rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice

Grzegorz Żądło
Od kilkunastu dni nieoficjalnie, od dziś oficjalnie. Ewa Biskupska została rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta Katowice. Dotychczasowy rzecznik – Maciej Stachura – będzie nadal pełnił funkcję naczelnika wydziału komunikacji społecznej.

Na stanowisku rzecznika prasowego UM Katowice od kilkunastu miesięcy panuje duża rotacja. Po tym jak z urzędu odszedł Jakub Jarząbek, nikt na dłużej nie zagrzał miejsca na I piętrze w budynku przy ul. Rynek 13. Justyna Łukasiewicz, która zastąpiła Jarząbka, po kilku miesiącach odeszła z powodów zdrowotnych. Jej miejsce zajął Maciej Stachura. Po reorganizacji UM i powstaniu wydziału komunikacji społecznej, Stachura łączył funkcję rzecznika i naczelnika. Do dzisiaj.

Ewa Biskupska, podobnie jak Justyna Łukasiewicz i Maciej Stachura, zostali rzecznikami w wyniku tzw. naboru wewnętrznego. Na to stanowisko ani razu nie został  ogłoszony konkurs.

Ewa Biskupska ma 27 lat. Urodziła się i mieszka w Katowicach. Jest absolwentką AWF Katowice i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie obroniła pracę magisterską o wizerunku stolicy Górnego Śląska.

Pracowała jako wolontariusz przy największych imprezach odbywających się w Katowicach. Dzięki temu trafiła do biura pełnomocnika prezydenta ds. organizacji imprez strategicznych. Pracowała tam do dzisiaj, z kilkumiesięczną przerwą na bycie rzecznikiem prasowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prywatnie, od dzieciństwa związana z harcerstwem. Interesuje się grafiką komputerową. Wolny czas spędza zazwyczaj aktywnie, na rowerze lub pływalni.

 


Tagi:

Komentarze

 1. Aga 27 stycznia, 2024 at 4:04 pm - Reply

  Ja też chciałabym pracować w umkatowice na kierowniczym stanowisku.Jestem po prawie.Chce iść na coś podyplomowo informatyka może…
  Napiszcie jak będzie konkurs na kierownika

 2. :))) 15 listopada, 2017 at 10:43 pm - Reply

  No tak, rodzina , to mąż, żona i … dziecko

 3. Ola 27 lutego, 2017 at 10:06 am - Reply

  Czy mi się wydaje czy Pani Justyna Łukasiewicz jednak miała nazwisko dwuczłononwe: Łukasiewicz-Musiał?

 4. Tomasz 14 lutego, 2017 at 9:54 am - Reply

  Panie Redaktorze,
  Czy Pani Ewa Biskupska pisała pracę magisterską o wizerunku Opola? Przypominam, że Katowice nie są stolicą Górnego Śląska

 5. trout 14 lutego, 2017 at 9:19 am - Reply

  A prywatnie dla radnego miasta Macieja Biskupskiego jest…? Zbieżność nazwisk, czy udało się stałemu bywalcowi UM troszkę pomóc?

Dodaj komentarz

*
*