Reklama

Nowy mural w centrum Katowic

Łukasz Kądziołka
Dogadał się ze wspólnotą i dostał farby. W centrum miasta można już obejrzeć pracę studenta katowickiej ASP. Do tej pory na ścianie znajdowały się różne napisy. Teraz na jednym z budynków przy ul. Mariackiej Tylnej jest nowy mural.

Mural na VII LO w LigocieChociaż ma dopiero 20 lat, to w Katowicach wykonał już sporo prac, w tym m. in. mural na ścianie VII Liceum Ogólnokształcącego w Ligocie.

Karol Kobryń jest studentem projektowania graficznego na katowickiej ASP. Poza tym projektuje plakaty, grafiki na koszulki czy deskorolki. Karol już zarabia na swoich pracach, a w przyszłości chciałby się utrzymywać tylko ze sztuki. Mural, który powstał na kamienicy przy ul. Mariackiej Tylnej, przykrył znajdujące się tam tzw. tagi, czyli podpisy grafficiarzy. Na jasnym tle znalazły się ciemne kształty. Praca to coś w rodzaju studium ciała. W nieregularne geometryczne figury młody artysta wpisał fragmenty kobiecej sylwetki. Zapytany o to czy jego nowe dzieło to graffiti czy street art odpowiada, że jemu wszystko jedno, jak to nazwą ludzie. Pozostałe prace Karola można obejrzeć TUTAJ.

Mural, ul. Mariacka Tylna


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*