Reklama

Nowy lokal organizatorów Tauron Nowa Muzyka otwiera się w Dolinie Trzech Stawów

Ł. K.
Twórcy Tauron Nowa Muzyka otwierają kolejny lokal w Dolinie Trzech Stawów. To będzie muzyczne miejsce, ale repertuar ma być zupełnie inny  niż na Sztauwajerach. Miejsce do odpoczynku i do posłuchania, głównie jazzu.

To nie będą drugie Sztauwajery, choć za pomysł odpowiadają ci sami ludzie. Organizatorzy festiwalu Tauron  Nowa Muzyka otworzyli w środę nowe miejsce na imprezowej mapie Katowic. Na terenie dawnej bazy Zakładu Zieleni Miejskiej stworzyli Jazbar. To ma być coś w stylu plenerowej wersji klubu Hipnoza. Droga do otwarcia była długa. Firma More Music Agency wydzierżawiła teren o powierzchni 2,3 tys. m kw. od Zakładu Zieleni Miejskiej już w zeszłym roku. Jednak trzeba było go bardzo dokładnie uporządkować. Jak mówi Adam Godziek, współorganizator Tauron Nowa Muzyka, mieszkali tam bezdomni i była masa śmieci. Sam ich wywóz kosztował dzierżawcę kilkadziesiąt tysięcy złotych. – Z niczego zrobiliśmy jedno z ciekawszych miejsc w Polsce – mówi Godziek.

Jest tu bar, piec do pizzy opalany drewnem, miejsce na scenę i dużo zieleni. To będzie zupełnie inna propozycja niż to, co oferują Sztauwajery – Tu nie będzie tanecznie, bitowo. Nie będziemy tu organizować imprez do potańczenia. Muzycznie zamierzamy poruszać się w klimatach jazzu i ambientu. Muzyka będzie raczej do posłuchania – wyjaśnia Godziek. To ma być dobra miejscówka dla tych, którzy chcą odpocząć. Zwłaszcza, że tuż obok znajduje się stadnina koni. Jak zapewniają twórcy, mają kwadrofoniczne nagłośnienie wysokiej jakości, a wszystko zostało przygotowane w porozumieniu z sąsiadami.

Jednak muzyka będzie tu brzmiała cały czas. W cyklu Jazz Records dziennikarz radiowy Michał Margański zaprezentuje ulubione płyty jazzowe z kolekcji. Pierwszy koncert odbędzie się już drugiego dnia działania Jazbaru. W Dolinie Trzech Stawów wystąpi zespół Błoto, którego ostatnia, wydana w tym roku płyta „Kwasy i zasady” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy i krytyków. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Bilety w cenie 20 zł można jeszcze kupić przed wejściem. Najłatwiej dotrzeć do Jazbaru idąc w kierunku stadniny koni od strony ul. Francuskiej. Dokładny adres to ul. Francuska 180.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/JAZBARMuchowiec


Tagi:

Komentarze

  1. Ok 9 lipca, 2021 at 11:57 am - Reply

    To zwykla melina ktorych niestety vcoraz wiecej przez krupe!!! Prezydent chyba chce pozbyc sie reszty mieszkancow z tego miasta!!!! Na mariackiej melina teraz to samo zaczyna sie robic na dolinie!!!! Kiedys to byla enklawa ciszy teraz niestety zrobili z niej wlodarze meline !!!! Jeszcze kilka lat i katowice beda miastem duchow !!! Bo ludzie uciekaja masowo z tego miasta !!!! A wladza jeszcze zacheca do ucieczki !!! Czytaj melina na melinie gdzie nigdzie nie mozna odpoczac!!!!

Dodaj komentarz

*
*