Reklama

NowOsiecka – niezwykły koncert w NOSPR

Piotr Rogucki, Krzysztof Krot i Marcin Krupa.

Grzegorz Żądło
Kilkunastu wykonawców i zupełnie nowe aranżacje. 27 listopada 2016 roku w sali koncertowej NOSPR będzie można usłyszeć piosenki Agnieszki Osieckiej. I to dwukrotnie. Sprzedaż biletów rozpocznie się 20 września. Na razie ich ceny nie są jeszcze znane.

Na katowickim Rynku przy tzw. sztucznej Rawie stanęła dziś instalacja, która promuje wydarzenie. To kilkadziesiąt kostek, które układają się w nazwę koncertu oraz nazwiska lub pseudonimy poszczególnych artystów. Na samym dole jest data koncertu. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewają Piotr Rogucki, Monika Brodka, Mela Koteluk, The Dumplings, L.U.C,  Misia Furtak, Natalia Przybysz, Czesław Śpiewa, Krzysztof Zalewski i Natalia Grosiak.

Jak mówi Krzysztof Krot, organizator koncertu, dobór artystów nie był podyktowany tylko tym, żeby w nazwisku mieli literę, z której da się ułożyć nazwę NowOsiecka. – Chodziło o szerokie spektrum muzycznych stylów i gatunków.  Jest rock, hip-hop, pop czy elektronika. Każdy wybrał sobie jedną piosenkę Osieckiej i zaaranżuje ją po swojemu – mówi Krot.

Ten koncert odbędzie się 27 listopada o godz. 20.30. Tego samego dnia, ale o godz. 12, będzie można posłuchać jeszcze innych artystów, także śpiewających utwory Osieckiej, te najbardziej znane. Całość zaaranżuje Adam Wesołowski. Zagra NOSPR, a zaśpiewają m.in. Anita Lipnicka, Anna Jurksztowicz, Stanisław Soyka czy Marek Piekarczyk.

Jak mówi Piotr Rogucki, lider zespołu Coma, to będzie ryzykowne, ale na pewno interesujące doświadczenie. – Nazwisko Osiecka przewijało się w różnych odsłonach w naszym kraju. Koncerty związane z jej twórczością odniosły duży sukces, jak koncert „Zielono mi” w Opolu albo występy Kasi Nosowskiej czy zespoły Raz Dwa Trzy. Dlatego pomysł nadania nowej energii, spotkania się z twórczością Osieckiej w wydaniu młodych artystów, nowych gatunków muzycznych, korzystających z nowych źródeł inspiracji i technologii na pewno jest zaskakujący. Ale jest to dobry pomysł – uważa Rogucki.

Bilety na obydwa koncerty będzie można kupić na stronie www.nospr.org.pl oraz w kasach NOSPR od 20 września. Ceny nie zostały jeszcze ustalone.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*