Reklama

Nowi proboszczowie i administratorzy w katowickich parafiach

Zdjęcie: archidiecezjakatowicka.pl.

Redakcja
Zmiany personalne w katowickich parafiach. Arcybiskup Wiktor Skworc ustanowił nowych proboszczów i administratorów.

Od 1 lipca nowym proboszczem parafii NSPJ i Św. Jana Bosko w Katowicach-Piotrowicach będzie ks. Marek Donnerstag. W ostatnim czasie pracował na placówce archidiecezji katowickiej w Czeskich Budziejowicach. Zastąpi ks. Zdzisława Brzezinkę, który został przeniesiony do parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Bojszowach. Ks. Brzezinka był proboszczem parafii w Piotrowicach od września 2014 roku.

Arcybiskup mianował też nowych administratorów parafii w Ochojcu i Kostuchnie. Administrator pełni obowiązki proboszcza w przypadku, gdy występuje wakat na tym stanowisku lub gdy proboszcz nie może sprawować tej funkcji, np. z powodu choroby lub innej funkcji.

Administratorem parafii św. Jacka w Ochojcu zostanie ks. Kazimierz Sobol, który od września 2018 roku był wikarym w parafii św. Józefa w Załężu.

W parafii Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie administratorem będzie ks. Krzysztof Szota. W przeszłości był m.in. wikarym w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mysłowicach oraz parafii św. Krzysztofa w Tychach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*