Reklama

Nowe tramwaje czekają na imię. Tramwaje Śląskie ogłosiły konkurs

Redakcja
Tramwaje Śląskie szukają imienia dla nowych tramwajów. To kursujące po Katowicach wagony Pesy. Konkurs potrwa kilka dni.

Tramwaje Śląskie pochwaliły się nowymi tramwajami, a teraz szukają dla nich imion. 23 października w Katowicach na tory wyjechały nowe składy 2017N. Tramwaje produkcji bydgoskiej Pesy kursują na liniach 16 i 36. To cztery spośród 27 wagonów o długości 25 metrów zamówionych przez Tramwaje Śląskie. W miniony weekend do Katowic dojechał też pierwszy 32-metowy wagon.
Tak jak w przypadku innych pojazdów z taboru spółki, te również muszą otrzymać imię. Wymyślą je mieszkańcy. – Chcemy, by wszystkie 27 wagonów typu Pesa 2017N otrzymało jedną nazwę, która – mamy nadzieję – będzie się dobrze kojarzyć i przylgnie do nich na stałe – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać e-mail na adres: [email protected] w tytule wpisując słowo konkurs, a w treści wpisać proponowane przez siebie maksymalnie 3 propozycje imion. Dla autora najlepszej propozycji przewidziano nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ. Propozycje można zgłaszać do niedzieli, 8 listopada. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda opiekuna. Można ją pobrać TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*