Reklama

Kolejne osiedle powstaje przy ul. Ceglanej. Ruszyła budowa Ceglana Park

Łukasz Kądziołka
Ma być zielone, kameralne i mieć kilka nietypowych atrakcji dla mieszkańców. Chodzi o Ceglana Park, czyli nową inwestycję mieszkaniową blisko centrum Katowic. Właśnie ruszyła budowa pierwszego etapu.

Osiedle Ceglana Park powstaje naprzeciwko szpitala ŚUM. Niedawno rozpoczęły się pierwsze prace na działce w Brynowie liczącej ponad 10 hektarów. Obecnie teren jest przygotowywany do konkretnych robót budowlanych. Ich efektem ma być powstanie pierwszego etapu nowej inwestycji mieszkaniowej. Inwestor, spółka LC Corp, ma na swoim koncie duże realizacje tego typu w największych miastach w Polsce, w tym Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku. Do tej pory w Katowicach firma zrealizowała tylko jeden projekt biurowy, czyli Silesia Star przy ul. Uniwersyteckiej. Biurowiec został zresztą niedawno sprzedanyTeraz deweloper postanowił wejść na lokalny rynek nieruchomości mieszkaniowych. W pierwszym etapie Ceglana Park powstanie 7-kondygnacyjny budynek, w kształcie litery „L”. Znajdzie się w nim 80 mieszkań. Ich sprzedaż ruszyła już 2 miesiące temu. Na razie zainteresowanie nie jest duże, bo zarezerwowanych zostało kilkanaście lokali. W ofercie są mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe o metrażu od 34 do 67 m kw. Na parterze i I piętrze zaplanowano kilka lokali usługowych (od 104 do 468 m kw.), a na dwóch podziemnych kondygnacjach – garaż. – To będzie dość kameralne osiedle z bardzo dużą ilością zieleni i zagospodarowanym stawem – mówi Tomasz Kaleta z LC Corp. W planach jest zielony pasaż przeznaczony wyłącznie dla pieszych, który ma być główną aleją nowego osiedla. Poza tym ma tu w przyszłości powstać tężnia solankowa.

 

Na razie to tylko pierwszy etap. Na kolejne inwestor jeszcze nie otrzymał pozwolenia na budowę. Jednak wiadomo już, że planowane budynki będą niższe, bo 4-piętrowe. Będą w nich również kawalerki i mieszkania 5-pokojowe. Budowa pierwszego etapu powinna się zakończyć najpóźniej w styczniu 2021 roku, ale najprawdopodobniej realizacja potrwa krócej.


Tagi:

Komentarze

 1. Obywatel 11 września, 2019 at 7:06 am - Reply

  Wadomo czemu dewloperzy stawiaja bloki na Muchowcu i Dolinie i przy Parku.
  Napchaja blokow jeden przy drugim, posadza 3drzewka, a zielen i stawy sa tuz obok.
  I tak nastawiaja, az okaze sie ze Parku nie bedzie, bo same osiedla pozostaną.

 2. Drh 10 września, 2019 at 10:37 am - Reply

  Dziwią mnie dwa wcześniejsze komentarze ludzi tak zaściankowych że aż w oczy szczypie. Obecnie tam nie ma jakiejkolwiek zieleni która mogłaby być zniszczona przez budowę osiedla. Jeżeli developer przy okazji posadzi 3 drzewa na krzyż to i tak na plus. Druga sprawa, takie nieużytki tak blisko centrum? Nie wiem jakim cudem nie zostały już zagospodarowane wiele lat temu. Właśnie w takich miejscach powinny powstawać osiedla które dają możliwość korzystania z komunikacji miejskiej bo właśnie ci mieszkańcy będą mieli realne możliwości żeby zostawić auto pod domem.

 3. Katowiczanin 17 lipca, 2019 at 10:37 pm - Reply

  Dno. Stop z tym budwaniem osiedli!!!!! Drog jak nie bylo tak nie ma a aut i ludzi przybywa. Czy ktos upadl na glowe w UM?

 4. Obywatel 25 czerwca, 2019 at 10:11 pm - Reply

  Ma być zielone, kameralne.
  Osiedle?!
  Jaką wizje przedstawią nam jeszcze inwestorzy, dla realizacji swoich celów.
  Zielony, kameralny to jest Park Kościuszki a nie osiedle.
  Wycinajcie dalej drzewa w mieście i czekajcie aż może któreś z nowych się przyjmie i wyrośnie.
  Pomału miasto zamienia się w betonową pustynię.

Dodaj komentarz

*
*