Reklama

Nowe klony na ul. 3 Maja. Teraz pora na surmie

Redakcja
Trwa wymiana drzew w Katowicach. Większość zieleni, która rosła wzdłuż ul. 3 Maja, została już zastąpiona nową. Teraz czas na drzewa na Rynku.

Trwa duża wymiana zieleni w centrum miasta. Przy ul. 3 Maja i na placu Kwiatowym będą nasadzone nowe drzewa. Na razie efekt wymiany widać tylko w donicach stojących wzdłuż ul. 3 Maja. Od poniedziałku zaczęły się tu pojawiać nowe rośliny. Do tej pory przy głównej ulicy centrum Katowic rosły klony typu flamingo. Od poniedziałku do większości donic wsadzono klony polne „Elsrijk”. Ich uzupełnieniem będą krzewy jałowca płożącego „Blue Forest”, cisa pośredniego „Hicksii”, róże „Heidetarum” oraz pnącza bluszczu pospolitego „Thorndale”. Powodem wymiany drzew wzdłuż ul. 3 Maja była ich wielkość. Były już za duże.

Z powodu swojego kiepskiego stanu wymienione zostaną niebawem surmie. W najbliższych dniach drzewa mają zniknąć z pl. Kwiatowego. Surmie zostaną zastąpione wiśniami pikowanymi „Kazan” (16 sztuk) i klonami czerwonymi „Redpointe” (15). Te ostatnie drzewa rosną m.in. na placu przy pomniku Żołnierza Polskiego na os. Paderewskiego.

https://www.facebook.com/zielenmiejskakatowice/posts/2827310204252651?__cft__[0]=AZW3EN2heaFaJdysysMcS7o0m3O6tjOMrolglj-Y7YRUF3txL_MyfiN2A38Bs_idsU6dXQTbHR3urJEAQwrpejafHEW-cZl3uWT8V9ARx5NLfd-Toph3bv_hgGjY8MKAzCIso860sNSn4XDt3JktAww5&__tn__=%2CO%2CP-R

Drzewa z centrum miasta są wywożone na teren ogrodnictwa Zakładu Zieleni Miejskiej w Janowie. Tam zostaną posadzone. Jeśli się przyjmą, trafią do innej części miasta.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*