Reklama

Nowe boisko w Katowicach. Będzie otwarte dla wszystkich

Szymon Kosek
To była inicjatywa, w którą zaangażowało się wiele osób. Najpierw był wniosek do Budżetu Obywatelskiego, potem promocja i głosowanie, w którym mieszkańcy powiedzieli: tak, chcemy boiska na Wełnowcu. Dziś zostało oficjalnie otwarte. Będą mogli z niego korzystać zarówno uczniowie gimnazjum, jak i mieszkańcy.

Arena Wełnowiec powstała przy Gimnazjum nr 9 przy ulicy Krzyżowej 12. Na terenie obiektu znajduje się boisko do piłki nożnej o wymiarach 26,4 x 48 metrów. Wokół niego poprowadzone są bieżnie z oznaczeniami dystansów: 30, 60, 100 i 150 metrów. Boisko jest ogólnodostępne zazwyczaj od godz. 15, po zakończeniu zajęć w gimnazjum. Grać będzie można do ok. 21-22, później teren szkoły będzie zamykany.

Wcześniejsze, tartanowe boisko było już zniszczone, robiły się w nim dziury. Inicjatorem budowy nowego jest Dawid Walczuk, który złożył wniosek do Budżetu Obywatelskiego w 2015 roku. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, a zakończyły w grudniu. Łącznie realizacja projektu kosztowała 744 145 złotych.

Obiekt jest już gotowy, ale trzeba wprowadzić jeszcze kilka zmian, takich jak podwyższenie siatek wokół boiska i dodatkowe zabezpieczenie terenu. W związku z tym kolejny wniosek trafi do tegorocznej edycji budżetu.

Z powodu reorganizacji sieci szkół, od września będzie tu podstawówka – do budynku przeniesie się pobliska Szkoła Podstawowa nr 19.

Pierwszy mecz na nowym boisku rozegrały reprezentacje młodzieży z Wełnowca i urzędu miasta.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*