Reklama

Nowa smażalnia ryb w centrum Katowic

Ł. K.
NOWE MIEJSCE Wcześniej prowadzili smażalnię ryb w Sosnowcu. Teraz przenieśli się do Katowic. W menu będzie do wyboru co najmniej 10 gatunków ryb. W czwartek została otwarta nowa smażalnia w centrum miasta. Na razie największym zainteresowaniem cieszą się dorszowe chrusty.

Smażalnia serwuje zarówno polskie, jak i bardziej egzotyczne gatunki ryb. Do wyboru są m.in. miruna, sola, pstrąg i karmazyn. Łącznie 10 gatunków. Chociaż w menu jest sporo pozycji, to właściciele stawiają przede wszystkim na świeżość. – Chcemy zaoferować dużą paletę. Zamawiamy małe ilości ryb, ale z wielu gatunków – mówi Agnieszka Mazurek, właścicielka Smażalni „Z Ikrą”. Świeże ryby, głównie z północy Polski, mają być dostarczane tutaj co dwa dni. Na pewno nie będzie można zjeść tu łososia. Jak mówi kucharz, Damian Susek, jest on często szpikowany antybiotykami. A on chce serwować tylko sprawdzone gatunki. Sam jest wędkarzem i kucharzem z zamiłowania. Chociaż złowione przez niego ryby nigdy nie trafiają na talerz, to lubi pracę w kuchni. Doświadczenia wyniósł z restauracji w Holandii, w której pracował kilka lat.

Nowa smażalnia mieści się przy pl. Wolności 9. Tam gdzie do niedawna działał Bellmer Cafe. Już pierwszego dnia pojawili się ciekawscy klienci. Największe zainteresowanie budzą dorszowe chrusty, czyli paseczki dorsza w panierce w stylu tempury. Ceny za filety zaczynają się od 7 zł. Do ryby można zamówić ziemniaki lub frytki i 3 rodzaje sosów. Lokal jest otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 12-19.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*