Reklama

Na północy Katowic powstanie biurowiec zaprojektowany przez Tomasza Koniora

Ł. K.
Znany katowicki architekt zaprojektował nowoczesny budynek. Obiekt ma stanąć na północy Katowic. Inwestorem jest miejscowa kancelaria adwokacka.

Nową inwestycję w Wełnowcu zaprojektował Tomasz Konior. Architekt jest znany z dużych realizacji na terenie Katowic. Najbardziej spektakularną jest siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Poza tym odpowiada za projekt Supersamu czy Akademii Muzycznej. Kolejny budynek autorstwa Konior Studio ma szansę powstać na północy Katowic. Biurowiec o dwóch kondygnacjach ma być wykonany z betonu i szkła. Dawniej w tym miejscu znajdowały się hale magazynowe.

Pozwolenie na ich rozbiórkę zostało wydane pod koniec 2016 roku. Jedna z części dawnego kompleksu została zachowana, a nowy obiekt byłby do niej dobudowany. Na razie niewiele wiadomo o inwestycji, która została zlokalizowana w bocznej uliczce odchodzącej od ul. Modelarskiej, tuż obok drogi dojazdowej do sklepu Biedronka. Inwestorem jest Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy, która swoją siedzibę ma obecnie przy al. Korfantego. Na tym etapie inwestor nie zdradza szczegółów planowanej budowy. Jak na razie, kancelaria nie wystąpiła o pozwolenie na budowę. Trwa jeszcze zbieranie pełnej dokumentacji potrzebnej do złożenia wniosku. Przeszkodą może być brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. 


Tagi:

Komentarze

  1. Peter Zumthor 30 marca, 2018 at 8:35 am - Reply

Dodaj komentarz

*
*