Reklama

Nowa atrakcja na Muchowcu. Otwiera się park linowy

Ł. K.
Na Muchowcu powstał pierwszy w Katowicach park linowy. To ma być atrakcja dla całej rodziny. Otwarcie już w ten weekend.

O nowej atrakcji na końcu ul. Francuskiej pisaliśmy już ponad rok temu. Jego otwarcie było planowano w 2019 roku. Jednak wszystko mocno przesunęło się w czasie i dopiero teraz pierwszy park linowy w Katowicach jest gotowy do otwarcia. W pobliżu kortów tenisowych i stadniny koni powstało miejsce dla całych rodzin. W trakcie realizacji nie wycięto drzew, tylko wykorzystano je do zbudowaniu pięciu tras na około 22 pniach. Każda trasa ma inny stopień trudności. Znajdują się one na wysokości od 1 do 10 metrów. Najniższa, tzw. szypułkowa, jest przeznaczona dla najmłodszych. Im wyżej, tym wyższy musi być też wiek uczestnika. Trzy trasy przeznaczono dla dorosłych. Każdy dostaje kask, uprząż i odpowiednie przeszkolenie, zanim wejdzie na drzewo. Nad wszystkim będą czuwały osoby po kursach alpinistycznych lub przeszkolone już w nowo powstałym parku. W jednym momencie na górze ma się znajdować około 50 osób.

Oprócz tego, na terenie o powierzchni około hektara, będzie plac zabaw i prawdopodobnie największa piaskownica w regionie. Obok, być może jeszcze w tym roku, staną kontenery z ofertą gastronomiczną, z której będzie można korzystać, rozsiadając się na leżakach pod parasolami. Otwarcie parku linowego 3 Maupy odbędzie się w niedzielę, 12 lipca, w południe.

Na razie park ma być otwarty od godziny 11.00 do 21.00. Jednak w roku szkolnym planowane jest uruchomienie porannej oferty dla szkół. Sezon w parku linowym na Muchowcu ma trwać od pierwszego dnia wiosny do końca listopada, w zależności od pogody. Wstęp do parku Trzy Maupy ma kosztować od 30 do ponad 50 zł. Bilet w przypadku korzystania z trasy szypułkowej będzie nieograniczony. Pozostałe trasy każdy przejdzie tylko raz, ale w dowolnym czasie.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*