Reklama

Nocne tąpnięcie w Katowicach

G. Ż.
Tąpnięcie w Katowicach. We wtorek po godz. 23 mieszkańcy Katowic i kilku okolicznych miast poczuli trwające kilka sekund mocne tąpniecie. Jak informuje PGG, doszło do niego w kopalni Staszic.

Wstrząs był bardzo mocno odczuwalny w centrum Katowic. Nasi czytelnicy donoszą, że zakołysało domami również w Bogucicach, Brynowie, na os. Ptasim, Szopienicach, os. Paderewskiego, Ligocie, Ochojcu, os. Witosa, os. Tysiąclecia, Piotrowicach, Wełnowcu, ale też w Chorzowie, Mysłowicach, a nawet w Będzinie.

Jak powiedział nam Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, do wstrząsu doszło w kopalni Staszic (Murcki-Staszic) o godz. 23:07. – Nie odnotowaliśmy żadnych skutków tego wstrząsu na dole. Prawdopodobnie był on znacznie bardziej odczuwalny na powierzchni. Dostaliśmy dwa zgłoszenia w tej sprawie.

Wyższy Urząd Górniczy, przynajmniej na razie, nie mam żadnej informacji o tąpnięciu. Jak dowiedzieliśmy się w Głównym Instytucie Górnictwa, wstrząs w kopalni Staszic miał magnitudę 2,7 w skali Richtera.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*