Reklama

Nocna prohibicja w kolejnych dzielnicach. W jednej zadecydowało o tym 57 mieszkańców

Redakcja
Konsultacje dotyczące rozszerzenia prohibicji nocnej w trzech katowickich dzielnicach zakończone. Wiele osób uważa, że udział wzięło za mało mieszkańców, żeby wyniki głosowania były miarodajne.

Jeszcze w zeszłym tygodniu urzędnicy informowali, że nie zapadła ostateczna decyzja po przeprowadzonych w listopadzie konsultacjach. Dotyczyły one wprowadzeniu zakazu sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach między godz. 22.00 a 6.00. Takie uchwały do tej pory uchwalono dla Śródmieścia, Załęża oraz Szopienic i Burowca. W listopadzie mogli zabrać w tej sprawie głos mieszkańcy kolejnych trzech dzielnicach – Dąbrówki Małej, Bogucic i Giszowca.Teraz wiadomo już jak głosowali. Urząd miasta opublikował wyniki konsultacji. Łącznie wzięły w nich udział 1074 osoby. Najwięcej w Giszowcu, gdzie swoje zdanie wyraziło 746 mieszkańców. Po raz pierwszy sprzeciw doprowadził do tego, że nocnej prohibicji na terenie dzielnicy miasto nie wprowadzi. Przeciwko ograniczeniom w handlu głosowało aż 646 osób. Oddano 99 głosów za, a jedna osoba zaznaczyła w ankiecie, że nie ma zdania.
Dużo mniejszym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje w Dąbrówce Małej, bo tylko 85 osób postanowiło zagłosować. O wprowadzeniu nowych zasad sprzedaży alkoholu zadecydowało ostatecznie 29 głosów – 57 było za, a 28 przeciw. Niewiele więcej, bo 243 mieszkańców Bogucic postanowiło wyrazić swoją opinię na temat nocnej prohibicji. Pomysł poparły 143 osoby, a przeciwnych było 100.

Raporty po konsultacjach są dostępne TUTAJ. Teraz kolejnym krokiem będzie skierowanie projektów uchwał dla Bogucic i Dąbrówki Małej pod obrady rady miasta. Najprawdopodobniej o rozszerzeniu ograniczenia sprzedaży alkoholu na terenie dwóch kolejnych dzielnic zadecydują radni podczas styczniowej sesji.


Tagi:

Komentarze

  1. Er 30 grudnia, 2021 at 12:22 pm - Reply

    Zakaz powinien być w całych Katowicach stop patologii w tym mieście !!!!

Dodaj komentarz

*
*