Reklama

Nocna prohibicja w Katowicach może objąć trzy kolejne dzielnice

Łukasz Kądziołka
Mieszkańcy kolejnych dzielnic chcą nocnej prohibicji. Urząd miasta ogłosi konsultacje, które niebawem rozpoczną się w trzech dzielnicach Katowic. Prezydent wydał dzisiaj zarządzenie w tej sprawie.

Po Śródmieściu, Załężu oraz Szopienicach i Burowcu nocna prohibicja może objąć kolejne dzielnice. Ograniczenie sprzedaży alkoholu po raz pierwszy zostało wprowadzone w centrum Katowic 3 lata temu. Później do urzędu i radnych dzielnic docierały głosy o potrzebie zmianie zasad w kolejnych częściach miasta. Po konsultacjach, których wyniki budziły wątpliwości, takie same uchwały zaczęły obowiązywać na terenie Załęża i w Szopienicach-Burowcu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. Prohibicja w kolejnych dzielnicach Katowic

Teraz do tych trzech dzielnic mogą dołączyć kolejne trzy, gdzie nie będzie można sprzedawać napojów alkoholowych w godzinach od 22.00 do 6.00. Jak informuje urząd, decyzja prezydenta o przeprowadzeniu konsultacji w Bogucicach, Dąbrówce Małej i Giszowcu, również wynika z głosów mieszkańców. W Bogucicach temat ograniczeń pojawiał się już wcześniej, ale konsultacje przesunięto z powodu pandemii. Konsultacje w trzech dzielnicach będą prowadzone w formie otwartych spotkań oraz za pośrednictwem formularza online, który za ok. 2 tygodnie ma się pojawić na stronie urzędu. Spotkania z mieszkańcami odbędą się:

  • 15 listopada w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” (ul. Markiefki 44) dla mieszkańców Bogucic,
  • 18 listopada w Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” (Plac Pod Lipami 1, 3-3a) dla mieszkańców Giszowca,
  • 23 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 (ul. Grzegorzka 4) dla mieszkańców Dąbrówki Małej.

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 17.30. Wezmą w nich również udział przedstawiciele straży miejskiej i policji. Konsultacje mają zostać podsumowane w grudniu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*