Reklama

Niewielki biurowiec buduje się obok Silesia City Center

Łukasz Kądziołka
Nowa biurowa inwestycja w Katowicach. Niewielki budynek przypominający inną zrealizowaną w mieście budowlę, stanął obok Silesia City Center i wkrótce będzie gotowy.

Biurowiec 3Qubes, czyli trzy „kostki” ułożone jedna na drugiej, stanął obok Silesia City Center. Budynek położony przy ul. Ściegiennego przypomina inną biurową inwestycję, czyli KTW, realizowane przez TDJ Estate. Jednak będzie o nieco ponad 100 metrów niższy, mierzy ok. 21 m. Projekt wykonała katowicka pracownia Embea. Teraz bryła nowego obiektu jest już zakończona. Na ukończeniu są prace związane z instalacjami i jeszcze w lipcu zaczną się pojawiać pierwsze elementy elewacji.

3Qubes będzie miał łącznie 1800 m kw. powierzchni użytkowej na siedmiu kondygnacjach, w tym jednej podziemnej. Miejsca parkingowe zostaną zlokalizowane wokół budynku, a wjazdy i wyjazdy przewidziane są w trzech miejscach wzdłuż ul. Ściegiennego. W biurowcu będzie winda i dwa tarasy znajdujące się po dwóch stronach budynku, w miejscu przesunięcia „kostek”. Rozmowy z potencjalnymi najemcami są w toku. Na razie udało się wynająć około 30% powierzchni biurowca. Ma on być oddany do użytku pod koniec października.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*