Reklama

Nielegalne parkowanie w Katowicach (odc. 8)

Redakcja
Zrobiliśmy sobie nieco dłuższą niż zwykle przerwę w publikowaniu zdjęć nielegalnie zaparkowanych samochodów. Chcieliśmy dać straży miejskiej trochę więcej czasu na “odrobienie” się z fotografiami, które dzięki naszej inspiracji wysyłacie na skrzynkę [email protected]. A tak całkiem poważnie, to przez te kilka tygodni zasypaliście nas zdjęciami, które pokazują, że w wielu miejscach nic się nie zmienia. Wprawdzie są wezwania do straży i mandaty, ale widać zbyt niskie, żeby zniechęcić kierowców do niszczenia trawników czy blokowania chodnika albo drogi rowerowej. No nic, publikujemy więc dalej, wywieramy presję na służby i władze miasta. Do skutku.

W ostatnim czasie dostaliśmy wiele zdjęć z ul. Wincklera. Codziennie kierowcy blokują tam chodnik albo rozjeżdżają trawnik. Żeby jednak nie było tak pesymistycznie, dotarły do nas informacje, że jeden z kierowców notorycznie łamiących w tym miejscu przepisy dostał już mandat i wezwanie na komendę w kolejnej sprawie (albo nawet kilka wezwań). Walczy jednak dalej i teraz widywany jest na chodniku przy al. Korfantego. Jak nie mandaty, to może punkty karne skłonią go do zmiany miejsca parkowania swojego Peugeota.

Z nowych zgłoszeń alarmująco wygląda sytuacja na ul. Żwirki i Wigury. – Zgłaszam notoryczne blokowanie chodnika na ul. Żwirki i Wigury. Chodzi o odcinek od ul. Kościuszki do ul. Drzymały (dalej również). Mimo zakazu parkowania na chodniku, samochody tam stoją – napisał pan Bartosz.

Blokowanie chodnika zgłasza też inny czytelnik. Chodzi o ul. Piękną –  Na całej długości ulicy obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Przebywający tam funkcjonariusze SM nie reagują, mimo iż przejeżdżali obok nielegalnie zaparkowanych pojazdów. Ciekaw jestem co było tego przyczyną.

Wiele zdjęć dostajemy z ul Mariackiej i ul. Mielęckiego. Nie ma sensu dłużej rozwodzić się nad tymi miejscami, bo niedziałające słupki ograniczające wjazd na deptaki to kompromitacja urzędu miasta.

Czekamy na kolejne zdjęcia i koleje wasze historie, które możecie przysyłać na adres [email protected]. Przypominamy, że zdjęcia nie powinny ważyć zbyt wiele (najlepiej do 1 MB). Zawsze najlepiej zrobić dwa ujęcia, jedno w wąskim, drugie w szerokim kadrze, żeby pokazać kontekst. Do każdego zdjęcia koniecznie dołączcie opis miejsca, datę i godzinę, kiedy zostało zrobione (np. skrzyżowanie ulic Sokolskiej i Morcinka, niedziela 25 marca, godz. 9:30). Do każdego maila dołączcie też zdanie: Zgadzam się na bezpłatną publikację przesłanego przeze mnie zdjęcia/zdjęć w portalu Katowice24.info oraz w mediach społecznościowych i innych kanałach należących do portalu (Facebook, Twitter, Youtube).

Zdjęcia możecie przesyłać też poprzez wiadomości na naszego Facebooka. Musicie jednak pamiętać, że FB obniża jakość fotografii i nie wszystkie będą mogły zostać wykorzystane. Oczywiście, prosimy o dołączenie tej samej klauzuli, co przy przesyłaniu zdjęć mailem. Nie będziemy ujawniać autorów zdjęć, chyba że ktoś poprosi o umieszczenie podpisu. Najlepiej, żeby zdjęcia były zrobione w poziomie.

Jednocześnie zachęcamy do przesyłania zdjęć straży miejskiej na adres [email protected]. Jeśli wykroczenie uwidocznione na zdjęciu nie będzie budzić wątpliwości, strażnicy nie będą nawet musieli wzywać autorów zdjęć na świadka. Tu też konieczne jest podanie daty, miejsca i czasu zrobienie fotografii.

Zapraszamy do oglądania i komentowania. Pod każdym zdjęciem możecie zagłosować na, waszym zdaniem, najgorzej parkującego kierowcę. Wystarczy kliknąć w symbol dłoni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*