Reklama

Nielegalne parkowanie w Katowicach (odc. 7)

Redakcja
Nasz akcja trwa już ponad miesiąc. W tym czasie dostaliśmy od was kilkadziesiąt zdjęć nielegalnie zaparkowanych samochodów. Jeśli ktoś regularnie śledzi nasz cykl, pewnie zauważył, że kilka miejsc się regularnie powtarza, jak ul. Uniwersytecka czy ul. Wincklera. Straż miejska też to zauważyła i kilku kierowców jest już biedniejszych o nawet kilkaset złotych. Czekamy na kolejne zdjęcia i historie z nimi związane.

Pani Klaudia opisuje sytuację, która powtarza się na ul. Konckiego w centrum Katowic. – Dziś (23.04 – przyp. red.) o godzinie 7:40 widoczny na załączonych zdjęciach samochód marki fiat panda zablokował mi wyjazd z parkingu poprzez parkowanie na chodniku. Zdarzenie miało miejsce przy przychodni Synexus. Taka sytuacja spotyka mnie już po raz kolejny w tym miejscu. Niemal codziennie znajduje się śmiałek, który parkuje swój pojazd w ten sposób. Na porządku dziennym jest też blokowanie skrzyżowania ulic Konckiego i Ligonia przez samochody prywatne i taksówki.

Pani Iwona zwraca z kolei uwagę na nielegalne parkowanie na drodze rowerowej pomiędzy wieżowcem Altus i budynkiem miejskiego żłobka przy ul. Uniwersyteckiej. – Dojazd tylko do żłobka, postój możliwy tylko do 15 minut, a teren wygląda tak, ścieżka rowerowa szczelnie zastawiona (oczywiście nie na 15 minut, a znacznie dłużej) – pisze pani Iwona.

Co charakterystyczne, droga rowerowa i parking są zastawione autami np. o godz. 19, kiedy nie powinno tam być choćby jednego samochodu, bo żłobek o tej porze jest już zamknięty.

Czekamy na kolejne zdjęcia i koleje wasze historie, które możecie przysyłać na adres [email protected] Przypominamy, że zdjęcia nie powinny ważyć zbyt wiele (najlepiej do 1 MB). Zawsze najlepiej zrobić dwa ujęcia, jedno w wąskim, drugie w szerokim kadrze, żeby pokazać kontekst. Do każdego zdjęcia koniecznie dołączcie opis miejsca, datę i godzinę, kiedy zostało zrobione (np. skrzyżowanie ulic Sokolskiej i Morcinka, niedziela 24 marca, godz. 9:30). Do każdego maila dołączcie też zdanie: Zgadzam się na bezpłatną publikację przesłanego przeze mnie zdjęcia/zdjęć w portalu Katowice24.info oraz w mediach społecznościowych i innych kanałach należących do portalu (Facebook, Twitter, Youtube).

Zdjęcia możecie przesyłać też poprzez wiadomości na naszego Facebooka. Musicie jednak pamiętać, że FB obniża jakość fotografii i nie wszystkie będą mogły zostać wykorzystane. Oczywiście, prosimy o dołączenie tej samej klauzuli, co przy przesyłaniu zdjęć mailem. Nie będziemy ujawniać autorów zdjęć, chyba że ktoś poprosi o umieszczenie podpisu. Najlepiej, żeby zdjęcia były zrobione w poziomie.

Jednocześnie zachęcamy do przesyłania zdjęć straży miejskiej na adres [email protected] Jeśli wykroczenie uwidocznione na zdjęciu nie będzie budzić wątpliwości, strażnicy nie będą nawet musieli wzywać autorów zdjęć na świadka. Tu też konieczne jest podanie daty, miejsca i czasu zrobienie fotografii.

Zapraszamy do oglądania i komentowania. Pod każdym zdjęciem możecie zagłosować na, waszym zdaniem, najgorzej parkującego kierowcę. Wystarczy kliknąć w symbol dłoni.


Tagi:

Komentarze

 1. Łukasz 6 maja, 2019 at 11:39 am - Reply

  Może jakaś akcja ze zdjęciami pieszych na ścieżkach rowerowych? Niektórzy uważają ścieżkę rowerową za super deptak…

 2. P Śl 6 maja, 2019 at 8:02 am - Reply

  Ja rozumiem tępmy parkowanie byle jak i byle gdzie, ale szanujmy się trochę z takimi tekstami „samochód marki fiat panda zablokował mi wyjazd z parkingu”. Czy autorka tego prawko w Laysach znalazła? Na zdjęciu widać, że wyjazd

  • P Śl 6 maja, 2019 at 8:08 am Reply

   * z parkingu wymaga niewielkiego skręcenia kierownicy w lewo. Sam Hyundai zaparkowany bardzo nierówno jak na parking ukośny i tak dużą ilość miejsca na jedno auto.

 3. Marcom 5 maja, 2019 at 1:16 pm - Reply

  Kultura z rejestracjami z Kato czy napływowe ???

Dodaj komentarz

*
*