Reklama

Niebezpieczny przedmiot znaleziony w Katowicach. Tworzą się gigantyczne korki

Ł. K.
Trwa akcja policji w centrum Katowic. Na placu budowy obok ruchliwego skrzyżowania znaleziony został niebezpieczny przedmiot. Na razie służby nie podają szczegółów. Konieczna będzie interwencja policyjnych pirotechników.

Policja zablokowała krótki odcinek ul. Grundmanna w obu kierunkach. To tam, mniej więcej od godziny 15, trwa akcja służb. Jak poinformował nas dyżurny Komendy Miejskiej Policji, przy skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej i Grundmanna został odnaleziony niebezpieczny przedmiot. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że może to być niewybuch. Pocisk ma pochodzić z czasów II wojny światowej. Przedmiot znaleźli najprawdopodobniej robotnicy na placu budowy znajdującym się pomiędzy ulicami Grundmanna i Żelazną. Na miejsce zostali już wezwani policyjni pirotechnicy.

Z powodu znaleziska w centrum Katowic tworzą się długie korki. Chociaż zamknięty jest wyłącznie fragment ul. Grundmanna na odcinku od ul. Chorzowskiej do ul. Dąbrówki, to występują duże utrudnienia w ruchu. Korki tworzą się m.in. na ul. Chorzowskiej, Gliwickiej i Dąbrówki. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia na drogach.

AKTUALIZACJA O godzinie 18.40 akcja policji została zakończona. Niebezpieczny przedmiot znaleziony na terenie pomiędzy ulicami Żelazną i Grundmanna został zabezpieczony przez policyjnych pirotechników i wywieziony na poligon. Wiadomo już, że był to pocisk moździerzowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*