Reklama

Nie żyje prof. Marian Zembala. Został znaleziony w basenie w swoim domu

Redakcja
Nie żyje prof. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, były minister zdrowia i długoletni dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Miał 72 lata. W sobotę rano został znaleziony w basenie w swoim domu w Zbrosławicach koło Tarnowskich Gór.

Jak poinformowała Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Po weekendzie ma się odbyć sekcja zwłok. Jak donosi Gazeta Wyborcza, prof. Zembala miał zostawić list do rodziny, więc jedną z rozpatrywanych wersji jest samobójstwo.

Prof. Marian Zembala urodził się 11 lutego 1950 roku w Krzepicach koło Częstochowy. Ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zdecydowaną większość swojego zawodowego życia związał z Zabrzem i tutejszym Śląskim Centrum Chorób Serca, którego był dyrektorem od 1993 roku. Był bliskim współpracownikiem prof. Zbigniewa Religi. Jako członek jego zespołu brał udział w pierwszym udanym przeszczepie serca.

Przez kilka miesięcy w 2015 roku był ministrem zdrowia w rządzie Ewy Kopacz. Kilka lat temu prof. Zembala przeszedł udar. Od tamtej pory poruszał się na wózku inwalidzkim.


Tagi:

Komentarze

  1. amen 21 marca, 2022 at 5:06 am - Reply

    zaszczuli czlowieka

Dodaj komentarz

*
*