Reklama

Nie tylko hotel. Na Młyńskiej na najemców czeka też biurowiec

Łukasz Kądziołka
Nowy biurowiec w Katowicach może przyjmować najemców. Inwestycja przy ul. Młyńskiej otrzymała pozwolenie na użytkowanie. To kolejne wzmocnienie rynku biurowego w mieście.

W zeszłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie funkcjonującego już od jakiegoś czasu hotelu. Mowa o Mercure Katowice City Center przy ul. Młyńskiej. Hotel z charakterystyczną zieloną ścianą to jednak nie jedyny obiekt, który został wybudowany obok urzędu miasta. Druga część inwestycji to biurowiec. Oba obiekty wybudowała firma UBM Development. Wyglądają bardzo podobnie, więc przechodniom może wydawać się, że to jeden budynek o funkcji hotelowej. O ile w hotelu od jakiegoś czasu można było już zobaczyć zapalone światła i Mercure zaczął żyć, o tyle biurowiec dopiero teraz może się otworzyć dla najemców.

Młyńska. 6 to 8-piętrowy budynek biurowy o powierzchni niespełna 2600 m kw. Hotel i biurowiec uzupełniają się wzajemnie. W  tym pierwszym znalazło się centrum konferencyjne, które będzie do dyspozycji najemców. Tak samo jak parking podziemny z 74 miejscami dla samochodów i 30 dla rowerów.

Aktualnie w toku jest komercjalizacja biurowca przy Młyńskiej. Trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami, ale na razie nie podpisano jeszcze żadnej umowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*