Reklama

Inwestycja w Załężu. Czterogwiazdkowy hotel i rewitalizacja Rawy

Redakcja
Ambitne plany inwestora z Warszawy. Na brzegu Rawy w Załężu ma powstać nowy kompleks, w którym znajdą się nie tylko hotel i biura. Mają też być lokale gastronomiczne i przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu nad rzeką.

Kolejny teren blisko centrum miasta zostanie zabudowany. Chodzi o działkę na pograniczu centrum miasta i dzielnicy Załęże. Wszystko wskazuje na to, że po biurowym kompleksie Face 2 Face, który na rogu ulic Chorzowskiej, Grundmanna i Żelaznej wybudowała firma Echo Investment, to miejsce przyciągnie kolejne inwestycje. Wiadomo już od kilku lat o nowej siedzibie Urzędu Dozoru Technicznego od strony ul. Żelaznej. Niedawno pojawiły się w internecie wizualizacje nowego kompleksu biurowców w tym zielonym pasie oddzielającym śródmieście od Załęża.

W 2019 roku pojawiły się też informacje dotyczące sprzedaży działki położnej najbardziej na południe, wzdłuż Rawy. Grupa REB podpisała umowę przedwstępną na zakup gruntu przy ul. Grundmanna. – Widzimy olbrzymi potencjał w tej lokalizacji. Jest to jeden z niewielu niezabudowanych terenów w strategicznej części Katowic. Planujemy obiekt typu mixed-use, łączący funkcje hotelową, biurową, handlową i mieszkań na wynajem. Aktualnie rozpoczynamy prace projektowe i rozmowy z potencjalnymi operatorami oraz najemcami przyszłego budynku – mówił Piotr Kawałko, członek zarządu Grupy REB. Później o działce o powierzchni niespełna 15 tys. m kw. nie było nowych wieści.

Teraz wiadomo już, że ten projekt staje się coraz bardziej realny. Niedawno jeden z pracowników firmy opublikował wizualizacje.

Na terenie położonym pomiędzy ul. Żelazną a ul. Grundmanna mają stanąć budynki o łącznej powierzchni 25 tys. m kw, które będą łączyły kilka funkcji. Jak informuje Mateusz Stempel z Grupy REB, w jednym z budynków znajdzie się hotel w standardzie 4-gwiazdkowym. W drugim zaplanowano m.in. lokale handlowe, restauracje, kawiarnie. Ma to być połączone z rewitalizacją fragmentu Rawy. W ten sposób powstanie tu bulwar na północnym brzegu rzeki. Będą też biura oraz mieszkania na wynajem. Były już prowadzone rozmowy z potencjalnym operatorem obiektu hotelowego. Dojazd do nowego kompleksu nad Rawą ma być poprowadzony z dwóch stron, bo działka przebiega od Grundmanna do Żelaznej.

Na razie inwestor nie ma jeszcze pozwolenia na budowę. Prace najwcześniej rozpoczną się w połowie 2022 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Bartek 24 listopada, 2022 at 10:39 am - Reply

    czy mi się dzisiaj jadąc Żelazną coś przewidziało, czy rozpoczęto już tę inwestycję?

  2. Marek 13 maja, 2021 at 11:48 pm - Reply

    Rzeczywiście miło będzie się wypoczywać nad śmierdzącym ściekiem jakim jest Rawa! Zamiast więcej zieleni, będzie więcej betonu!

Dodaj komentarz

*
*