Reklama

Nie będzie Wigilii dla Samotnych w MCK, ale wolontariusze dowiozą potrawy do domu

Redakcja
Święta coraz bliżej, więc trwają przygotowania do Wigilii dla Samotnych w „covidowej” odsłonie. Wolontariusze przyjadą z potrawami wigilijnymi do potrzebujących. Łącznie 600 osób dowiezie jedzenie dla około 6 tysięcy mieszkańców metropolii.

Tegoroczna metropolitalna wigilia odbędzie się w innej niż do tej pory formie. Nie będzie uroczystej wieczerzy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W tym roku to wolontariusze dotrą do potrzebujących, a nie na odwrót. – Będziemy mogli dotrzeć do wszystkich tych, którzy się zgłoszą do nas i będą mogli otrzymać od metropolii, od miasta Katowice i innych darczyńców taką przygotowaną wieczerzę – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. W wigilijnych pakietach znajdzie się barszcz z uszkami, smażony karp, sałatki, śledzie, pierogi z kapustą i grzybami oraz ciasta. Będą też drobne prezenty, a nowość to karma dla psów i kotów dla tych, którzy mają zwierzę w domu. – Lista zakupowa przypomina trochę listę zakupową, jaką robimy w domu na święta. Z ta różnicą, że niebywale większe są to ilości, ponieważ mówimy o setkach kilogramów karpia czy śledzi i warzyw – mówi Piotr Kochanek, wiceprezes Fundacji Wolne Miejsce, która organizuje wigilijną akcję.

Kazimierz-Karolczak-Mikolaj-Rykowski-Marcin-Krupa.
Od lewej: Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM, prezes Fundacji Wolne Miejsce Mikołaj Rykowski i prezydent Marcin Krupa.

Chętni potrzebujący będą mogli zgłaszać się od 5 do 20 grudnia pod numerem telefonu 32/723-26-36. Na wskazany adres wolontariusze dowiozą tyle zestawów, ile jest mieszkańców. 600 chętnych osób ma odwiedzić 6 tysięcy osób, bo na tyle oszacowano liczbę chętnych. Praca zacznie się od rana. Tak, żeby wszyscy zdążyli do swoich domów na wigilijną wieczerzę z rodzinami. Tegoroczna wigilia dla samotnych odbędzie się w 14 miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Oprócz Katowic, wolontariusze będą krążyli po Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Wojkowicach, Czeladzi, Piekarach Śląskich, Tychach, Mysłowicach, Bytomiu, Siemianowicach Śląskich, Chorzowie, Świętochłowicach, Rudzie Śląskiej, Zabrzu i Gliwicach. Cała inicjatywa ma zasięg ogólnopolski i dotrze również do Kołobrzegu , Olsztyna, Warszawy, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Radomia, Łodzi i Starachowic.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*