Reklama

Narodowcy chcą dymisji Marcina Krupy

Łukasz Kądziołka
Narodowcy krzyczeli na katowickim Rynku, że chcą dymisji prezydenta Marcina Krupy. Uważają, że władze miasta postępują niezgodnie z demokracją. Tym razem podczas manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej nie interweniowała policja.

Podczas dzisiejszej manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej na katowickim Rynku policji było więcej niż samych uczestników. Służby nie zdradzają ile funkcjonariuszy zabezpieczało zgromadzenie, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób. – Prezydent miasta, z pieniędzy podatników, wynajął mecenasa, którego celem było to, aby ta dzisiejsza manifestacja się nie odbyła. Nie chce dopuścić do tego, aby wolność słowa była respektowana przez prawo i to jest ogromny skandal – mówił Kamil Lisowski z Młodzieży Wszechpolskiej.

Zdaniem narodowców, prezydent Marcin Krupa powinien podać się do dymisji,  bo „rozwiązanie legalnego zgromadzenia z 6 maja pokazuje, że postępuje wbrew demokratycznym zasadom i konstytucji„. – Panie Krupa, pamiętamy, swego głosu nie oddamy – krzyczeli uczestnicy manifestacji. Prezydent ocenił już dzisiejsze zgromadzenie. – Nie widzieliśmy w Katowicach zamaskowanych kominiarkami twarzy, nie było obraźliwych transparentów. Może poza takim, który mnie dotykał. Ale on też nie był dla mnie obraźliwy. Stwierdzający pewien fakt. Rzeczywiście ja nie jestem nacjonalistą i daleko mi do tej ideologii – tłumaczy Krupa. Hasła narodowców wymierzone w niego nie zrobiły wrażenia na prezydencie. – Na mnie mogą wszyscy mówić wszystko, co tylko sobie chcą. Ważne, żeby nie uderzać w inne grupy społeczne zamieszkujące nasze miasto – mówi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zamieszki na marszu narodowców. Policja użyła gazu

Dzisiejsza manifestacja pod nazwą „Maski opadły – PiS PO jedno zło” została zorganizowana w odpowiedzi na wydarzenia z 6 maja. Marsz Powstańców Śląskich został wtedy zablokowany przez środowiska lewicowe, a prezydent postanowił o rozwiązaniu zgromadzenia. Nadal toczy się w katowickim Sądzie Okręgowym postępowanie w tej sprawie.


Tagi:

Komentarze

  1. Marcin 22 maja, 2018 at 12:50 pm - Reply

    Panie Krupa, pamiętamy i na Pana głos oddamy!!!

Dodaj komentarz

*
*