Reklama

Narodowa kwarantanna. Zakaz przemieszczania się w Sylwestra i zamknięte galerie handlowe

Redakcja
Kwarantanna narodowa w Polsce. Rząd przedłuża i zaostrza obostrzenia. Zakaz przemieszczania się będzie obowiązywał w Sylwestra, a galerie handlowe i stoki narciarskie zostaną zamknięte.

Dzisiaj rząd ogłosił, że „etap odpowiedzialności” potrwa dłużej. W praktyce oznacza to przedłużenie obowiązujących obostrzeń i zapowiedź kolejnych ograniczeń. O ile już wcześniej politycy zapowiadali konieczność wydłużenia terminu zakazów, o tyle o zaostrzeniu zasad nie było mowy. Dotychczasowe i nowe obostrzenia mają obowiązywać do końca ferii zimowych.

Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą:

Galerie handlowe z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, z książkami i prasą, drogerii, aptek (otwarte pozostaną wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe). W sklepach nadal ma być maksymalnie 1 os. na 15 m kw., a w godz. 10-12 obowiązują godziny dla seniorów.

Hotele z wyjątkiem ośrodków COS i hoteli pracowniczych. Dostęp do miejsc noclegowych będą miały służby mundurowe, medycy, pacjenci szpitali specjalistycznych.

Stoki narciarskie, a infrastruktura sportowa ma być dostępna tylko w ramach sportu zawodowego.

Dodatkowo w Sylwestra obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Zostanie on wprowadzony na 11 godzin, od 31 grudnia 2020 do 1 stycznia 2021, w godzinach od 19:00 do 6:00.

Nadal obowiązywały będą ograniczenia w transporcie zbiorowym, w przemieszczeniu się osób poniżej 16. roku życia bez opiekuna, zamknięte pozostaną siłownie, kluby fitness i aquaparki oraz restauracje. W kościołach może być w dalszym ciągu 1 os. na 15 m kw., a w zgromadzeniach weźmie udział maksymalnie 5 osób.

Ponadto rząd przypomniał dzisiaj o ograniczeniu liczby gości podczas świąt Bożego Narodzenia. To maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.


Tagi:

Komentarze

 1. Tomek 18 grudnia, 2020 at 8:39 pm - Reply

  Rozumiem, że podstawą prawną jest slajd 4 i 11 z konferencji ministra zdrowia, czy może jest jeszcze jakaś inna podstawa… „prawna”?!

 2. Wrzodzisław 18 grudnia, 2020 at 12:43 am - Reply

  Narodowa Kwarantanna im. świętego Jana Pawła II.
  Za chwilę trudno będzie znaleźć w mieście s*acz, który nie będzie „Narodowy”

 3. Kuzyn 17 grudnia, 2020 at 4:55 pm - Reply

  Czołgi też wyjada na ulice? To co oni wyprawiaja to się w głowie nie mieści.
  Totalny Lockdown miał być przy wzroście powyżej 25tys. A ile mamy? Ale spokojnie, jest dużo czasu by odpowiednio to ukierunkowac w statystykach.

  • Szwagier 17 grudnia, 2020 at 8:38 pm Reply

   Przecież nigdzie nie ma mowy o „totalnym lockdownie”.

Dodaj komentarz

*
*