Reklama

Na Rynku będzie można się zaszczepić i wygrać nagrody

Redakcja
W sobotę 31 lipca w Katowicach odbędzie się piknik rodzinny. Będzie wiele atrakcji dla dzieci. Z kolei dorośli będą mogli się zaszczepić przeciwko koronawirusowi jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Współorganizatorem pikniku jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Piknik potrwa od godz. 12 do 19 i odbędzie się na Rynku oraz w Parku Powstańców Śląskich. Impreza zostanie podzielona na strefy tematyczne: zdrowia, kultury, zabaw, ekologii i inne. Będzie m.in. pokaz magika, szczudlarze, żongler, quizy i zabawy. Pojawi się szalony naukowiec i wybuchowa kuchnia.
Będzie można sprawdzić swoją sprawność w wyścigu w workach albo w miasteczku sportowym.

W strefie kulturalnej znajdzie się kreatywny kącik, zabawy literackie, a w części ekologicznej promowana będzie adopcja zwierząt, będzie też można wykonać ekogadżety. Nie zabraknie też poczęstunków.

Głównym punktem strefy zdrowia będzie możliwość przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Oferowany będzie jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla losowo wybranych zaszczepionych.

Na stoisku NFZ będzie można założyć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dostępne będą też bezpłatne badania cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi oraz porady żywieniowe.

Piknik rodzinny będzie także okazją do wzięcia udziału w spisie powszechnym i wyrobienia Katowickiej Karty Mieszkańca.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Tagi:

Komentarze

  1. hmm 26 lipca, 2021 at 8:58 am - Reply

    Czy zachęcanie niezaszczepionych do udziału w imprezach masowych to na pewno dobry pomysł?

Dodaj komentarz

*
*