Reklama

Na os. Tysiąclecia powstanie nowy wieżowiec. Mimo sprzeciwu mieszkańców

Szymon Kosek
Firma Kaiross chce wybudować 21-piętrowy blok na skrzyżowaniu ulic Ułańskiej i Chorzowskiej. Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast zaskarżyła decyzję o warunkach zabudowy, ta jednak została podtrzymana. Wszystko wskazuje na to, że budynek powstanie.

Działka, na której ma powstać budynek, znajduje się tuż przy granicy z Chorzowem. Należy do miasta, ale prawa do jej wieczystego użytkowania ma prywatna firma. W jej imieniu wniosek o warunki zabudowy złożyła hiszpańska spółka Kaiross,która ma się zająć postawieniem budynku. W planach jest 21-piętrowy blok mieszkalny z podziemnym garażem. W sumie łączna powierzchnia mieszkaniowa może wynieść od 29,5 do 32,5 tys. m kw. Na dachu mają znajdować się tarasy wypoczynkowe.

Spółka warunki zabudowy uzyskała, ale inwestycja spotkała się z oporem mieszkańców os. Tysiąclecia. Obawiają się oni zwiększenia ruchu samochodowego, braku odpowiedniej liczby miejsc parkingowych i hałasu. Nie chcą też, by na osiedlu znowu ubyło zieleni. Szczególne zastrzeżenia mają mieszkańcy bloku przy Ułańskiej 16, którzy obawiają się, że nowy budynek ograniczy dostęp światła do ich mieszkań. Z tych powodów decyzję o warunkach zabudowy Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast zaskarżyła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Kolegium jednak decyzję  urzędu podtrzymało.

Myślę, że podtrzymanie decyzji przez SKO jest najlepszym komentarzem do tej sytuacji – mówi Michał Dobrowolski, przedstawiciel spółki Kaiross, kiedy pytamy, jak spółka odnosi się do sprzeciwu. – Z wyliczeń architekta wynika, że zacienienia, o którym mówią mieszkańcy, nie będzie. Podobnie, jeśli chodzi o miejsca parkingowe. Pod tym względem nasz budynek będzie samowystarczalny – dodaje. Blok będzie miał swój własny, 4-poziomowy podziemny parking.

Spółka nie podaje na razie terminu rozpoczęcia, ani zakończenia prac. Na razie trwa jeszcze projektowanie budynku.


Tagi:

Komentarze

 1. hudy 3 kwietnia, 2017 at 12:48 am - Reply

  oj malo wierni nie chcecie wierzyc że ten budynek powstanie a powstanie częsc z was juz zakonczy życie (stres wiek serce itp ) a oni beda robic dalej co im sie podoba ,. NIE miejcie pretensji do nikogo bo Głosowaliście a tam gdzie jesy kasa nie macie szans i powiem wiecej wasza kasa ..

 2. Sylwester 29 marca, 2017 at 4:03 pm - Reply

  Parking obok Ułańska 16 wis a wis kościoła

 3. aa 29 marca, 2017 at 11:57 am - Reply

  Ułańskiej i Chorzowskiej?
  Chyba jakiś błąd się wkradł? Chodzi o teren tuż przy McDonalds?

  • Achim 29 marca, 2017 at 8:44 pm Reply

   nie, chodzi tu o teren koło przejścia podziemnego do parku przy stadionie śl.

   • Java 30 marca, 2017 at 4:21 pm Reply

    Dokładnie o ten teren chodzi

Dodaj komentarz

*
*