Reklama

Na Muchowcu powstanie pętla rolkowa

Druga nitka pętli rolkowej pobiegnie w miejscu alejki widocznej na zdjęciu.

Grzegorz Żądło
Długo zapowiadana i wyczekiwana przez rolkarzy druga nitka rolkostrady na Muchowcu w końcu zostanie zrealizowana. W budżecie miasta są zarezerwowane pieniądze na jej budowę. Plan zakłada, że pętla powstanie do końca tego roku.

O budowie drugiej nitki trasy rolkowej na Muchowcu mówi się od dawna. Jej projekt istnieje od 2012 roku. Zostało już nawet wydane pozwolenie na budowę. Cały czas brakowało jednak pieniędzy na realizację prac. Pisaliśmy o tym w lutym 2016 roku. Rok później sytuacja wygląda już jednak inaczej. – Mamy zarezerwowane pieniądze na ten cel i będziemy mogli przystąpić w tym roku do prac – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Obecnie istnieje tylko 1,8 km drogi od ul. Francuskiej do mniej więcej stawu kąpieliskowego. Nowa część ma biec pomiędzy rolkostradą a lotniskiem. W parku jest już alejka, którą można do tego wykorzystać. Obydwie nitki mają się łączyć w pobliżu parkingu na Muchowcu z jednej i stawu kąpieliskowego, z drugiej strony.

Przedłużenie rolkostrady jest tylko częścią projektu. – W projekcie jest asfaltowa droga dla rolkarzy i szutrowa ścieżka dla pieszych. Jest ścieżka edukacyjna na palach, ścieżka zdrowia, miejsca grillowe i oświetlenie oraz zadaszone miejsca odpoczynkowe – wylicza Mieczysław Wołosz.

Całość ma kosztować około 2,6 mln zł. Prace zaczną się najprawdopodobniej po tegorocznej edycji OFF Festivalu.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 28 lutego, 2017 at 6:09 pm - Reply

    Uszczęśliwicie setki ludzi miejscowych i przyjezdnych z miast ościennych korzystających z tego miejsca praktycznie codziennie w sezonie.
    Wspaniała inicjatywa i w 100% trafiona inwestycja. Na takie cele nie żal wydawać pieniędzy. Dbajmy o naszą młodzież i o staruszków też 🙂 żebyśmy mieli miejsca do czynnego wypoczynku.
    Pragnę tutaj poinformować że w pobliskich Siemianowicach Śląskich w parku „Pszczelnik” powstała pętla dla rolkarzy ok 400 m długości z nową nawierzchnią asfaltową – zapraszamy jeżeli ktoś będzie przejazdem.

  2. Bodżi 21 lutego, 2017 at 11:20 am - Reply

    Bardzo dobra informacja, trzeba rozbudowywać takie miejsca, koniecznie ! 🙂

Dodaj komentarz

*
*