Reklama

Na dachu salonu samochodowego w Katowicach powstała mała pasieka

Redakcja
Na dachu kompleksu budynków salonu samochodowego przy ul. Bocheńskiego powstała mała pasieka. W czterech ulach zamieszkało około 160 tys. pszczół. To inicjatywa Grupy Pietrzak, właściciela m.in. salonów sprzedaży Renault, Ferrari, Maserati, Peugeot i Alpine.

Realizacja mini pasieki jest efektem współpracy dealera samochodowego z Pszczelarium – rodzinną firmą, która uczestniczy w zakładaniu pasiek w miastach, a także szkoleniach z zakresu pszczelarstwa i opieki nad pszczołami w ośrodkach miejskich.

Produkowany przez pszczoły z dachu salonu Ferrari miód będzie dostępny w mieszczącej się w tym samym kompleksie budynków restauracji La Squadra.

Z badań Państwowego Zakładu Higieny wynika, że miejski miód nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. W sezonie letnim nie występuje problem smogu, a miejskie rośliny nie są skażone rolnymi opryskami.

Zakładanie miejskich uli to jeden ze sposobów na zwiększanie populacji pszczół, które zagrożone są wyginięciem. Szacuje się, że ponad 75% żywności, którą spożywa człowiek, jest pochodną pracy pszczół lub innych zapylających owadów. Miejskie pszczoły zapylają rośliny na ogrodach działkowych, w parkach, na balkonach. W efekcie skutkuje to większą różnorodnością roślinności, ale także zwierząt: ptaków, jeży, nietoperzy, a mniejszą liczbą owadów niepożądanych, jak muchy czy komary.


Tagi:

Komentarze

  1. Na poboczu zawsze renault 8 maja, 2019 at 7:59 am - Reply

    Napiszcie ile grupa położyła innych eko stref….te pszczoły to tylko zagrywka PR

Dodaj komentarz

*
*