Reklama

Murapol planuje budowę osiedla na dzikim torze driftowym w Ligocie

G. Ż.
Grupa Murapol chce wybudować przy ul. Śląskiej w Ligocie około 1,2 tys. mieszkań. Deweloper podpisał z obecnym właścicielem terenu umowę przedwstępną. Jeśli zostaną spełnione określone w umowie warunki, Murapol rozpocznie budowę dużego osiedla.

Teren na końcu ul. Śląskiej od lat wykorzystywany jest do nielegalnych zawodów w driftowaniu. Wprawdzie prywatny właściciel działki kilak razy blokował wjazd na swój teren, ale amatorzy driftowania za każdym razem usuwali przeszkody. Na hałas dobiegający z asfaltowego placu skarżyli się często mieszkańcy najbliższych zabudowań. Wszystko wskazuje na to, że zamiast nielegalnego toru będzie tu osiedle.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy kontra samochody. Hałas słychać na kilku osiedlach

Murapol zawarł przedwstępną umowę kupna terenu o powierzchni 6,8 ha. Cena to 34 mln zł netto. Ostateczna umowa ma zostać zawarta do dnia 30 listopada 2020 roku. Stanie się tak, jeśli dotychczasowy właściciel uzyska prawomocne pozwolenie na budowę projektu zgodnego z planami Murapolu. Mówiąc wprost, chodzi o to, żeby Murapol mógł kupić działkę z pozwoleniem na budowę dokładnie takiego osiedla, jakiego budowę zaplanował przy ul. Śląskiej.

 

Grupa Murapol oddała już w Katowicach do użytku ponad 1,2 mieszkań w dwóch wieloetapowych projektach deweloperskich – Murapol Bażantów i Mała Skandynawia oraz inwestycji Murapol Śląskie Tarasy.

Aktualnie spółka przygotowuje inwestycje Murapol Dębowe Tarasy przy ul. Baildona, Murapol Apartamenty Trzy Stawy przy ul. Pułaskiego/Granicznej, Murapol Śląskie Ogrody przy ul. Bytkowskiej, Murapol Nowy Bażantów przy ul. Bażantów, w których łącznie powstanie około 1,1 tys. mieszkań.


Tagi:

Komentarze

 1. Zbigniew 17 maja, 2019 at 9:19 am - Reply

  Może i tor jest nielegalny, ale gdzie się ta młodzież przeniesie, gdzie wyszaleje? Od lat się czyta o torze na Śląsku i cisza – naprawdę nie ma na takowy miejsca?

  • Anna 17 maja, 2019 at 1:58 pm Reply

   Sporty motorowe to droga zabawa, albo Cię na nie stać albo nie. Proste?

   • Xdf 16 lutego, 2020 at 9:37 pm Reply

    Nie, nie proste. Skoro jest popyt, to musi być i podaż. Wysokimi cenami “sportu motorowego” nie powstrzymasz ludzi przed “szaleństwami”. Po prostu będą to robili na publicznych drogach. I nie, policja wszystkich nie wyłapie, zapomnij xD Mandaty też nic nie dadzą.PO prostu będą ginęli ludzie na ulicach. Proste?

Dodaj komentarz

*
*