Reklama

Murapol planuje budowę osiedla na dzikim torze driftowym w Ligocie

G. Ż.
Grupa Murapol chce wybudować przy ul. Śląskiej w Ligocie około 1,2 tys. mieszkań. Deweloper podpisał z obecnym właścicielem terenu umowę przedwstępną. Jeśli zostaną spełnione określone w umowie warunki, Murapol rozpocznie budowę dużego osiedla.

Teren na końcu ul. Śląskiej od lat wykorzystywany jest do nielegalnych zawodów w driftowaniu. Wprawdzie prywatny właściciel działki kilak razy blokował wjazd na swój teren, ale amatorzy driftowania za każdym razem usuwali przeszkody. Na hałas dobiegający z asfaltowego placu skarżyli się często mieszkańcy najbliższych zabudowań. Wszystko wskazuje na to, że zamiast nielegalnego toru będzie tu osiedle.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy kontra samochody. Hałas słychać na kilku osiedlach

Murapol zawarł przedwstępną umowę kupna terenu o powierzchni 6,8 ha. Cena to 34 mln zł netto. Ostateczna umowa ma zostać zawarta do dnia 30 listopada 2020 roku. Stanie się tak, jeśli dotychczasowy właściciel uzyska prawomocne pozwolenie na budowę projektu zgodnego z planami Murapolu. Mówiąc wprost, chodzi o to, żeby Murapol mógł kupić działkę z pozwoleniem na budowę dokładnie takiego osiedla, jakiego budowę zaplanował przy ul. Śląskiej.

 

Grupa Murapol oddała już w Katowicach do użytku ponad 1,2 mieszkań w dwóch wieloetapowych projektach deweloperskich – Murapol Bażantów i Mała Skandynawia oraz inwestycji Murapol Śląskie Tarasy.

Aktualnie spółka przygotowuje inwestycje Murapol Dębowe Tarasy przy ul. Baildona, Murapol Apartamenty Trzy Stawy przy ul. Pułaskiego/Granicznej, Murapol Śląskie Ogrody przy ul. Bytkowskiej, Murapol Nowy Bażantów przy ul. Bażantów, w których łącznie powstanie około 1,1 tys. mieszkań.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

  1. Zbigniew Maj 17, 2019 at 9:19 am - Reply

    Może i tor jest nielegalny, ale gdzie się ta młodzież przeniesie, gdzie wyszaleje? Od lat się czyta o torze na Śląsku i cisza – naprawdę nie ma na takowy miejsca?

    • Anna Maj 17, 2019 at 1:58 pm Reply

      Sporty motorowe to droga zabawa, albo Cię na nie stać albo nie. Proste?

Dodaj komentarz

*
*