Reklama

Można kupić mieszkanie w wysokim na 121 metrów budynku. Za widok trzeba dużo zapłacić

Redakcja
Do sprzedaży trafiły lokale w najwyższym budynku mieszkalnym w Katowicach. Zanim wybudowany zostanie wysoki na 121 metrów obiekt, minie jeszcze sporo czasu, ale niektóre mieszkania są już zarezerwowane.

Budowa kompleksu Atal Sky+, który będzie się składać z 6 budynków ruszyła w 2021 roku. Od tamtej pory na placu budowy obok pętli Słonecznej widać spore postępy. To realizowane już w ramach I etapu budynki mieszkalne D, E i F z 316 apartamentami. Teraz deweloper uzupełnił ofertę o prawie 500 mieszkań. Będą one zlokalizowane w dwóch budynkach 14- i 35-piętrowym. Ten ostatni, budynek A, stanowić będzie dominantę całego kompleksu. Atal chwali się, że po zakończeniu inwestycji 121-metrowy wysokościowiec stanie się najwyższym budynkiem mieszkalnym w województwie śląskim. W dwóch budynkach powstanie łącznie 498 mieszkań o różnych metrażach, od 38 do 178 m kw. Będą to mieszkania od jedno- do pięciopokojowych.

Atal zapowiada liczne udogodnienia dla przyszłych mieszkańców. Teren rekreacyjno-usługowy zlokalizowany zostanie na dwóch kondygnacjach i będzie miał łącznie 1,5 ha powierzchni. Na parterze znajdą się ogródki, a na dziedzińcu pojawi się mała architektura – ławki i leżaki. Powstanie też plac zabaw z zabawkami edukacyjnymi oraz ścieżkami sensorycznymi. Miejsce ma zostać podzielone na przestrzenie z wyposażeniem dostosowanym dla różnych grup wiekowych oraz z miejscami do relaksu dla dorosłych. Powstaną też inne części relaksacyjne: pole do jogi, kino plenerowe, strefy sąsiedzkie z osiedlowymi biblioteczkami, ogródki sąsiedzkie, obserwatorium przyrody i hotele dla owadów.
Na kondygnacjach podziemnych rozlokowane zostaną miejsca parkingowe, komórki lokatorskie oraz  boksy na rowery. Na dachach budynków zaprojektowano system „zielonych dachów” odprowadzających wodę opadową.

Mieszkania, których sprzedaż właśnie ruszyła, kosztują od 8 200 do 15 300 zł za mkw. Przykładowo za 5-pokojowe mieszkanie o powierzchni 161 m kw. na najwyższym, 35. piętrze trzeba zapłacić 1 995 067 zł. Wkrótce deweloper uzupełni ofertę II etapu o 248 apartamentów inwestycyjnych zaplanowanych w 14-piętrowym budynku C. Całość oferty uzupełnienia 18 lokali użytkowych.

Inwestycja powstaje na rogu al. Korfantego i ul. Grabowej. Planowany termin oddania pierwszej części Atal Sky+ (budynku D, E, F) to II kw. 2024 roku. 121-metrowa dominanta ma zostać oddana do użytku 2 lata później – w II kwartale 2026 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. kowalski 28 lipca, 2023 at 11:07 am - Reply

    a to ta firma dla ktorej alior nie chce wydawac kredytow hipo ?

  2. hodowlaBC 28 lipca, 2023 at 11:02 am - Reply

    Całość będzie tak doskonała, że nie trzeba będzie wychodzić z tego klocka przez całą wegetację 🙂

  3. klm 28 lipca, 2023 at 9:51 am - Reply

    Tylko kolejne inwestycja ma być chyba jeszcze wyższa, więc tyle w temacie „najwyższy”.

Dodaj komentarz

*
*