Reklama

Młodzi celebryci z YouTube w SCC. Ustawiają się do nich długie kolejki

Łukasz Kądziołka
Autografy, zdjęcia i uściski. Codziennie w Silesia City Center fani ustawiają się w kolejce, żeby móc pobyć kilka sekund ze swoimi idolami. Chociaż są bardzo młodzi, to już mają status celebrytów. Potwierdza to ich popularność w sieci i całej Polsce. Zawdzięczają ją swoim filmikom w serwisie YouTube.

Do pilnowanego przez ochroniarza przejścia ustawiła się spora kolejka. Każdy, kto odczeka swoje, może podejść, zrobić sobie selfie z idolem, wziąć autograf i na tym kończy się spotkanie. Fani są w różnym wieku. W kolejce stoją dziewczynki, które na oko mają 8 lat, a tuż za nimi 20-letni mężczyźni. – Bardziej nam się podoba Angelika. Ona to tak bardziej o kosmetykach, pokazuje co kupiła albo koncerty, na których była. To nas bardziej interesuje – mówią Sylwia (16 l.) i Julia (15 l.). Dziewczyny czekają na spotkanie z Littlemooonster96, czyli 19-letnią Angeliką Muchą. Prowadzi swój kanał w serwisie YouTube. Prezentuje na nim tzw. haule (haul – ang. łup), czyli swoje zakupy lub prezenty, które dostaje na urodziny. Poza tym zasłynęła z nagrania, na którym pokazuje swoją dłoń i opowiada o tym jak dotknęła Justina Biebera. Jest też autorką książki na temat gwiazdy.

Wśród fanów są tacy, którzy oglądają zarówno ją, jak i jej kolegę po fachu. – Jest tutaj youtuber i youtuberka, których oglądam i chciałem z nimi zrobić sobie zdjęcie. Mają ciekawe i śmieszne filmiki – mówi Jarek. Jednak męska część publiczności zwykle bardziej ceni kanał Stuu. Stuart Kluz – Burton (25 l.), bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, opowiada o grach, komputerowych i planszowych. Nagrywa parodie znanych programów TV jak: Ukryta prawda czy Szkoła oraz wyzwania i tzw. pranki (prank – ang. żart). Bartek i Wiktor (obaj mają 20 lat) doczekali się zdjęcia ze swoimi idolem. – Oglądamy Stuu z tego względu, że jest już długo youtuberem i ma dużo subskrybcji – tłumaczą i dodają, że podoba im się jego pomysł na kręcenie filmików.

Youtuberzy wprowadzili się na zaproszenie Silesia City Center. Oczywiście nie za darmo, choć kwota jaką dostaną jest tajemnicą. Na placu Śląskim w centrum handlowym stanęły, od 14 stycznia, dwa przeszklone pokoje. To w nich przez całe ferie mieszkają Stuu i Littlemooonster96. Choć mieszkają to za duże słowo. Raczej bywają.

Jego wszystkie 3 kanały w serwisie YouTube mają ponad 3,5 mln. subskrybentów. Jej – ponad 600 tys., ale dodatkowo prowadzi jeszcze popularne profile Snapchat i Instagram. Codziennie fani mogą spotkać się z nimi, zadawać pytania od godziny 16 do 17.30. Ich niewielkie mieszkanie będzie można zobaczyć do 29 stycznia. W tym czasie, oprócz spotkań z fanami, młodzi celebryci wcielają się w różne role. Do tej pory byli już pracownikami ochrony i podawali kanapki w Subwayu. Całą akcję można śledzić na YouTube i Instagram oraz wpisując w aplikację Snapchat: SILESIAKATOWICE.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*