Reklama

Przyjechali z Kielc na wieczór kawalerski do Katowic i wywołali bójkę. Jeden z mężczyzn zaatakował nożem

Redakcja
Katowiccy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w bójce w centrum Katowic. Jeden z nich zaatakował innego uczestnika bójki nożem. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Około 3 nocy z soboty na niedzielę (28/29 maja) w centrum Katowic doszło do bójki, która była konsekwencją wcześniejszej sprzeczki dwóch grup osób. Jedną stanowiło 3 mężczyzn, którzy przyjechali do Katowic z Kielc na wieczór kawalerski. Drugą tworzyło dwóch miejscowych mężczyzn i dwie kobiety.

Podczas imprezy goście z Kielc zaczęli zaczepiać kobiety. W ich obronie stanęli towarzyszący im mężczyźni. Doszło do kłótni, ale na tym się skończyło. Jednak potem, około 3 w nocy, te same osoby spotkały się przy kinoteatrze Rialto. Tym razem na słowach nie poprzestały. Na nagraniu z monitoringu widać jak trzech mężczyzn zaczyna zaczepiać grupę czworga znajomych. W pewnym momencie jeden z nich wyciąga nóż i próbuje zadać cios innemu mężczyźnie. Nie dźgnął go jednak, bo przez przypadek trafił kolegę z Kielc, któremu złamał nos. Nożownik jednak nie zrezygnował i zadał kilka ciosów w plecy jednego z mężczyzn.

Najbardziej agresywny uczestnik bójki chciał się schować w okolicy klubu Energy, ale został zatrzymany kilkanaście minut po zdarzeniu. Podobnie jak pozostali.

22-latkowi, który użył noża, przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa w związku z udziałem w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Pozostałym podejrzanym w wieku 20, 21 i 31 lat przedstawiono zarzut udziału w bójce. Cała trójka została objęta policyjnym dozorem.


Tagi:

Komentarze

  1. telemaniak 3 czerwca, 2022 at 2:31 am - Reply

    macie turystow tyle hoteli chca budowac

  2. Piotr 2 czerwca, 2022 at 4:39 pm - Reply

    W autobusie wstaje facet i pyta: czy ktoś z panstwa jest z Kielc, bo chciałbym sobie jabłko obrać… 🙂

Dodaj komentarz

*
*