Reklama

Mieszkańcy os. Paderewskiego skarżą się na korki i brak parkingów

Szymon Kosek
Prezydent Katowic Marcin Krupa spotkał się z mieszkańcami os. Paderewskiego i Muchowca. Zgodnie z przewidywaniami, mieszkańcy narzekali na duży ruch samochodowy i brak miejsc parkingowych. Ale to nie wszystkie problemy tej części Katowic.

W dyskusji z prezydentem na temat parkingów, jeden z mieszkańców od razu zaproponował rozwiązanie. – Jest teren, który można by w tym celu wykorzystać. Administracja osiedla toczy batalię z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów o teren wzdłuż ulicy Sowińskiego. Prezydent przychylił się do propozycji, choć zwrócił uwagę na jego problematyczność. – Jeżeli parking będzie ogólnodostępny i darmowy, to i tak będą na nim parkować pracownicy pobliskich biurowców. Rozważamy uregulowanie tego tak, by od rana do popołudnia parking był płatny. Od popołudnia do nocy postój będzie za darmo, by mieszkańcy mogli zostawić tam swoje samochody po powrocie z pracy. Pomysł jest dyskutowany, szukamy też środków na jego realizację – zapewnił prezydent.
Oprócz tego zapowiedział także wspólne działania z policją i strażą miejską, by ograniczyć nielegalne parkowanie na terenie osiedla.

Mieszkańcy skarżyli się też na korki.
– Ulica Graniczna w godzinach 16-17 jest całkowicie zakorkowana. W okolicy budują się kolejne dwa apartamentowce, więc ruch będzie jeszcze większy. Dodatkowo przez osiedle wiedzie jedna z tras egzaminacyjnych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Może dałoby się przynajmniej przenieść gdzieś ośrodek? – szukał wyjścia jeden z zebranych.

Trudno powiedzieć, czy byłoby to możliwe, bo WORD jest pod wojewodą i to do niego należy teren, na którym ośrodek się znajduje. Możemy natomiast napisać prośbę do dyrektora ośrodka o zmianę trasy egzaminacyjnej, by kursanci jeździli w innych częściach miasta. I to na pewno zrobimy – obiecał Marcin Krupa.

Oprócz tego mieszkańcy rozmawiali z prezydentem także o bezpieczeństwie w dzielnicy, zabezpieczeniu torowiska biegnącego przy ulicy Równoległej i planowanych w okolicy inwestycjach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*