Reklama

Mieszkańcy Nowego Nikiszowca będą mogli skorzystać z komunikacji miejskiej

Redakcja
Przy Nowym Nikiszowcu będzie się zatrzymywał autobus. ZTM zmienia rozkład jednej z linii autobusowych tak, żeby z komunikacji miejskiej skorzystali mieszkańcy nowego osiedla.

W lipcu w pobliżu Nikiszowca otwarty został Nowy Nikiszowiec, czyli pierwsza inwestycja z programu “Mieszkanie Plus”. Około miesiąc później pierwsze rodziny wprowadziły się do mieszkań na nowym osiedlu. Łącznie jest tu 513 mieszkań o powierzchni od 36 m kw. do prawie 95 m kw. We wrześniu spółka PFR Nieruchomości informowała, że inwestycja mieszkaniowa jest zasiedlona w ponad połowie. Niebawem mieszkańcy osiedla przy ul. Gospodarczej będą mogli skorzystać z autobusu.

Jak zapowiedział ZTM, trasa jednej z linii autobusowych przejeżdżających przez Nikiszowiec zostanie poprowadzona przez Nowy Nikiszowiec. Chodzi o linię nr 674, która łączy os. Tysiąclecia z Giszowcem. Od 11 listopada autobus zacznie się zatrzymywać na przystanku Nowy Nikiszowiec. Dlatego wcześniej obsłuży przystanek Nikiszowiec Szpital. Z kolei autobusy oznaczone numerem 674 nie będą zatrzymywały się na przystanku Nikiszowiec Szyb Jan.

Pełną trasę i rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*