Reklama

Mieszkańcy będą mieli swój ogród przy Muzeum Śląskim

Redakcja
Będzie można tu zadbać o własne warzywa, pograć w gry plenerowe i po prostu poleżeć. Muzeum Śląskie uruchamia nową przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu, czyli ogród społeczny.

Idea ogrodu społecznego to wspólna zielona przestrzeń publiczna, w której można mniej lub bardziej aktywnie spędzić czas. Taką przestrzeń udostępni Muzeum Śląskie. Ma ona służyć przede wszystkim mieszkańcom okolicy, czyli Bogucic. Jednak wypoczną tu również goście muzeum po zakończeniu zwiedzania. Jednym z głównych elementów nowego ogrodu będzie możliwość uprawiania warzyw. Użytkownicy dostaną do dyspozycji małe zestawy narzędzi ogrodniczych. Poza tym w drewnianych skrzyniach będą rosły m.in. trawy ozdobne, krzewy kwitnących hortensji oraz byliny takie jak: lawenda, kocimiętka czy dzwonki. Dla dzieci – tablice do pisania i gry plenerowe. Ogród ma mieć również sporo przestrzeni do relaksu. Każdy będzie mógł skorzystać z hamaków i leżaków. Otwarcie ogrodu społecznego w zabytkowej, jeszcze nieodnowionej przestrzeni Muzeum Śląskiego odbędzie się w nadchodzący weekend. W sobotę, o godz. 19.00, zaplanowano spotkanie z okazji udostępnienia nowej przestrzeni. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Witold Szwedkowski 15 maja, 2019 at 5:09 pm - Reply

    Ogród społeczny prawie zawsze wynika z potrzeb obywateli. Ale rzadko bywa tak, że mieszkańcy mogą liczyć na tak hojne wsparcie jak pomoc instytucji publicznej, która wybuduje ogród odpowiadający życzeniom mieszkańców. Można pozazdrościć.

Dodaj komentarz

*
*