Reklama

Michał Gramatyka wicemarszałkiem województwa śląskiego

Michał Gramatyka. Fot. Tomasz Żak/biuro prasowe UMWŚ.

Redakcja
Michał Gramatyka został wybrany przez sejmik na wicemarszałka województwa śląskiego. Zastąpił Aleksandrę Skowronek, którą marszałek oddelegował jako kandydatkę na prezesa Funduszu Górnośląskiego. Gramatyka dołączył do swojego brata Macieja, który pracuje w urzędzie marszałkowskim na stanowisku dyrektora wydziału komunikacji społecznej.

Aleksandra Skowronek poniosła karę za kilka niezałatwionych spraw z zakresu służby zdrowia, która jej podlegała. Teraz ta dziedzina oraz środki unijne i sprawy edukacji i współpracy z uczelniami wyższymi będą podlegać Gramatyce.

Michał Gramatyka jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym i nauczycielem akademickim. Specjalizuje się w kryminalistyce. Jest członkiem PO, a od 2013 roku radnym sejmiku województwa śląskiego. W latach 2009-2013 był zastępcą prezydenta Tychów, a od 1998 roku do 2009 roku radnym miejskim w Tychach.

To kolejna w ostatnim czasie zmiana w ścisłym kierownictwie urzędu marszałkowskiego. Niedawno marszałek wymienił sekretarza województwa. Anetę Moczkowską zastąpił Krzysztof Dzierwa.


Tagi:

Komentarze

  1. Monika 20 marca, 2017 at 5:43 pm - Reply

    A szanowny Pan redaktor skąd ma niby informacje ,że to za kare p.Skowronek złożyła rezygnację? Ktoś chce dostać pozew o zniesławienie?

Dodaj komentarz

*
*