Reklama

Maciej Gramatyka nowym rzecznikiem prasowym marszałka

Grzegorz Żądło
Potwierdziły się wszystkie informacje portalu Katowice24.info. Tak jak napisaliśmy w czwartek, nowym rzecznikiem marszałka województwa śląskiego będzie Maciej Gramatyka. Obecny rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przewodniczący Rady Miasta w Tychach wygrał konkurs na to stanowisko.

W środę napisaliśmy, że bez względu na rozmowy kwalifikacyjne z pozostałymi kandydatami, rzecznikiem marszałka zostanie właśnie Maciej Gramatyka. To brat radnego sejmiku Michała Gramatyki.

W uzasadnieniu wyboru można przeczytać, że „kandydat wykazał się znajomością ustaw: o samorządzie województwa, o finansach publicznych, o pracownikach samorządowych, o dostępie do informacji publicznej, o ochronie danych osobowych, prawo prasowe”. Dlatego też „biorąc pod uwagę wiedzę merytoryczną, autoprezentację, sposób wypowiedzi oraz zachowanie, kandydat zdobył największą ilość punktów„.

Wymagania w konkursie na stanowisko dyrektora wydziału komunikacji społecznej nie były wygórowane. Kandydaci musieli mieć wyższe wykształcenie (preferowane kierunki to zarządzanie, komunikacja społeczna, filologia polska, politologia, dziennikarstwo, PR, socjologia), co najmniej 3-letni staż pracy zgodny z wymaganiami konkursu, musieli też bardzo dobrze znać przepisy ustaw: o samorządzie województwa, o finansach publicznych, o pracownikach samorządowych, o dostępie do informacji publicznej, o ochronie danych osobowych, prawo prasowe. Kryterium dodatkowym była znajomość języka angielskiego.

Konkurs na stanowisko dyrektora wydziału komunikacji społecznej został ogłoszony po tym, jak z pracy zrezygnował Artur Madaliński, który od lipca będzie dyrektorem Mysłowickiego Ośrodka Kultury.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*